חדשות NoMind גליון 208 30.09.09 מידע על סדנאות, מאמרים ובלוגים
דף הבית
חג סוכות שמח

"סליחחחה, בבקשששה, תודההה! סליחחחה בבקשששה תודהההה!"
(מוישה אופניק מחליט להיות נחמד, שלהי המאה הכ' רח' שומשום פרק קי"א)

אני אוהב את יום כיפור, אילו יכולתי הייתי מצווה על יום כיפור אחד בחודש. אני לא מהצמים, אני גם לא מכה על חטא, אבוי לי אם אני צריך לחכות לאיזה יום אחד בשנה כדי לבקש סליחה, אני משתדל לבקש סליחה מייד כשאני קולט שפגעתי במישהו וכשאני מסוגל לשים את גאוותי בצד. אבל אני אוהב את האנרגיה המיוחדת של יום כיפור, את השקט והדממה, את השלווה שמכוניות חונות מייצרות.

את המתכווננות לעשות את הטוב ולזנוח את הרע. מאוד קשה לשכנע את הציבור בישראל להשתתף ביום ללא מכוניות או יום ללא קניות, והנה בכיפור זה כל כך מובן וטריוויאלי, בקלילות כל המדינה מורידה הילוך ופתאום יש אויר, יש מרחב וקלילות. כנראה שאי אפשר לחיות כך כל יום, אבל ההצצה הזו לעולם נטול קריזה, נטול צרכנות, נטול תנועה ועשייה היא כל כך יקרת ערך בעיני.פתאום אפשר לחוש שהכול בסדר גם כשלא "קורה" שום דבר בעצם. אם יש דבר שאני מבקש עליו סליחה זה שאין לי מזה מספיק.

ובכל זאת, זו הזדמנות, ואפילו שאני רחוק פיזית מרוב האנשים שאני מכיר ושאולי פגעתי בהם, אני מבקש בליבי סליחה מהם, נזכר בכל אלו שלאורך השנים ניתקתי איתם את יחסי בסערה ושעד היום לא הצלחתי לפייס ומתפלל שיסלחו לי או לפחות שישכחו לי...
שנה טובה, תודה וסליחה

שרן

לתגובות בבלוג שרן.


הגיע הזמן להפסיק לכתוב למגירה ולפתוח בלוג באתר נומיינד ולהצטרף לטובי כותבי הרוח בישראל, מי שמעוניין נא לשלוח מייל להדר.

ענבר - לפרסום באתר: 054-5489148 > ליצירת קשר
הדר – מנהל תוכן: 054-6345230 > ליצירת קשר ושליחת מאמרים
"המסע" עם ברנדון בייס
21 - 19 באוקטובר
סדנת "המסע" ותהליך "המסע" עם ברנדון בייס שלושה ימים של חווייה עמוקה והזמנה לחופש. זה הוא תהליך המגלה את הזיכרון התאי ואת דפוסינו המגבילים ובכך מתאפשר לגוף ולהוויה תהליך ריפוי עוצמתי, ללא קשר לדת תרבות או חינוך.. התהליך מעורר השראה לחיים קלים שמחים ובריאים
פסטיבל סגול ה-19
10- 8 באוקטובר
פסטיבל המודעות הראשון בישראל ממשיך במסורת של כמעט עשר שנים , 80 סדנאות, 10 מנחים מרחבי העולם, מוסיקה, תנועה, סדנאות בבריכות, מופע כל ערב ושלושה ימים של חוויה בלתי נשכחת!!! בחג סוכות שני יתקיים פסטיבל סגול בפעם השניה בבית החדש שלו- "כפר סגול"- מרכז אקולוגי לסדנאות ואירוח.
פסטיבל זורבה הבודהה
10 - 6 באוקטובר
"אשרם במדבר" מזמין אתכם להתענג על 5 ימים של הופעות, סדנאות, מסיבות ומדיטציות, עם מיטב המנחים, המורים הרוחניים והמוזיקאים מהארץ ומהעולם. "זורבה הבודהה" פועם זו השנה השביעית והוא נחשב לאיכותי בארץ ומיוחד במינו, בזכות המפגש  בין הרוחניות לבין חגיגת החיים.
פסטיבל נאטראז ה-10
14 - 12 בנובמבר
נאטראז' חוגג 10! וכמובן נחגוג אותו בריקוד. השנה מתחם ריקוד מלא ומגוון, מתחם סדנאות עומק בנות 3 שעות- הכולל סדנאות למטפלים, הופעות מוסיקה חיה עם מיטב ההרכבים, מתחם טבע ועוד הפתעות. חמישי בלילה "זן דאנס" עם ניסים אמון אמיר יעקבי (מהטרייבל) וערן הולנדר – טראנס על המצוק.
מסלול העצמה אישית - רייקי 3,2,1 ומאסטר
2 - 1 באוקטובר
עבודת העצמה והתפתחות מובנית ומעמיקה במסלול ייחודי ומופלא מרייקי 1, לרייקי 2, 3 וכולל כל מסלול הרייקי מאסטר המרתק. מסלול זה הינו מסע רב עוצמה להתפתחות והעצמה רוחנית-אנרגטית-פיזית המשפיעה על כל תחומי החיים!
קורס תטא הילינג בסיס עם פבקה קציר
8 - 6 באוקטובר
מסע בן שלושה ימים ללימוד ותרגול שיטה פשוטה ונפלאה, המאפשרת לנו להתחבר אל המקור האלוהי ואיתו לשנות את אופן המחשבה שלנו, הרגשות ועוד וליצור ריפוי ושינויים משמעותיים בכל תחום בחיינו. למטפלים, לרוצים לטפל, ו/או למי שמעוניין בצמיחה וריפוי. כולל תעודות מטעם מייסדת השיטה.
פסטיבל סוכות באדמה
10 - 6 באוקטובר
סוכות באדמה 2009 חמישה ימים וארבע ולילות של מחול מוסיקה ואהבה האנגר אדמה מצפה רמון. ליאת דרור ניר בן גל הלהקה עם המופע " שדה תעופה" רונה קינן במופע מיוחד בחצר מופעי מחול יפן- לונדון- ספרד אברהם טל [שוטי הנבואה] סדנאות בתנועה, כיתות אומן.
ריו אביירטו - ריקוד ותנועה לגוף ולנפש
6 באוקטובר - 29 בדצמבר
שיטת גופנפש של ריקוד, תנועה, מגע, מוסיקה, קצב ונשימה להתפתחות אישית הרמונית ותנועת חיים בין הלבד לבין היחד. שיעור ריו אביירטו בנוי משילוב הרמוני של ריקוד מונחה וחופשי, תנועה מרחיבה ומגמישה, תרגילי תנועה ומודעות בשילוב עבודה עם קצב, קול, נשימה ומגע
סמינר יוגה עם גראהם נורת'פילד אוסטרליה
19 - 9 באוקטובר
גראהם הינו אחד מהמורים הבכירים בעולם לאשטנגה יוגה, תלמידו האישי של פטהבי ג'ויס ז"ל במשך 23 שנה. הידע הרב של גראהם בתחום האשטנגה ובמורכבות האנטומית והפיזיולוגית שלנו כמתרגלים, הינו בגדר פנינת חוכמה יקרת ערך לכל אחד מאיתנו מתרגל אשטנגה יוגה או מתאמן בחדר כושר
קורס לתיאטרון פלייבק - סמסטר א'
12 באוקטובר - 28 בדצמבר
המרכז הישראלי לתיאטרון פלייבק פותח קורס לתיאטרון פלייבק - סמסטר א` במהלך הקורס נלמד את השפה התיאטרלית, הכלים והתהליך היצירתי והדינאמי של הפלייבק בהקשרים אומנותיים חברתיים וטיפוליים. מנחות הקורס: אביבה אפל ונורית שושן
ריו אביירטו ביפו -תנועה וריקוד
12 באוקטובר - 11 בינואר
שיטת גופנפש של ריקוד, תנועה, מגע, מוסיקה, קצב ונשימה להתפתחות אישית הרמונית ותנועת חיים בין הלבד לבין היחד. שיעור ריו אביירטו בנוי משילוב הרמוני של ריקוד מונחה וחופשי, תנועה מרחיבה ומגמישה, תרגילי תנועה ומודעות בשילוב עבודה עם קצב, קול, נשימה, מגע וטכניקות שונות.
AUM יחסים
20 באוקטבר
אום יחסים - מדיטציה בשילוב עבודה קבוצתית דרך פוקוס על מערכות היחסים בחיינו : בני זוג , משפחה , חברים. בעבודה קבוצתית, חילופי תפקידם ותובנות שנגלה דרך האום תהיה בסדנא  הזדמנות לראשונה להשתמש באום על מנת להבין איך אנו פועלים מול האחר בצורה מודעת ולא מודעת.
בחזרה אל הלב -סדנת ריברסינג עם קרן ברס
24 - 22 באוקטובר
השילוב של נשימה, לב פתוח ומדיטציה - יכול לשנות את איכות חיינו. קרן ברס מזמינה אתכם לסדנת "בחזרה אל הלב" – סופשבוע עמוק ואיכותי שמשלב ריברסינג ונשימה עם מדיטציות לב, בקבוצה אינטימית עם הקסם של אשרם במדבר. מומלץ בחום גם למי שלא חווה ריברסינג וגם לנושמים ותיקים.
סדנת "לעבור דרך קירות" עם ניסים אמון
6 - 2 בנובמבר
סדנת Walking through Walls עם ניסים אמון מתקיימת באווירה הקסומה של מרכז טאו'ס באי פארוס, ביוון. הסדנה היא הרפתקה אינטנסיבית בה עוברים המשתתפים מסע דרך הדפוסים הבלתי נראים שמגבילים את החופש והשמחה הטבעיים. חוויה שתעורר אתכם חזרה לחיים מלאי ריגוש ושמחה
במדבר - מחנה המדיטציות עם שרדהה ורפיק
7 - 5 בנובמבר
רוצה לתרגל? אז בוא ל"מדבר". אין כמו שלושה ימים בתרגול של קבוצה בכדי לטעום את השקט הגדול בלב המרחבים של הערבה, בריקוד, הליכה, חיבוק ובמדיטציה עמוקה - מחנה מדיטציה עם רפיק ושרדהה, שניים מטובי המורים בארץ.
כנס תזונה המשלב סדנאות מעשיות לבישול
6 בנובמבר
הכנס הראשון מסוגו בארץ המשלב הרצאות על תזונה לצד סדנאות מעשיות של בישול בריא. הכנס יקבץ תחת קורת גג אחת את בכירי המומחים בישראל בתחום התזונה ואת ציבור שוחרי הבריאות בארץ- מהקהל הרחב ועד לאנשי המקצוע בתחום. הכנס יערך ביום שישי בתיאטרון גבעתיים.
לגעת בטנטרה- סדנאות ליחידים ולזוגות
9 בנובמבר- 19 בינואר
מגוון סדנאות חוויתיות ליחידים ולזוגות בהן נתבונן וניגע בחושניות, בלב ובמה שבינהם. נלמד ונחווה את סודה של הדרך הטנטרית להתמיר אנרגיה מינית ולהסיר מחסומים בשילוב מדיטציות טנטריות להעצמת המודעות. זה הזמן להפתח ולאפשר אהבה בחיינו באחת מהסדנאות הייחודיות והעמוקות בתחום
פסטיבל נומיינד - ריקוד יוגה ומדיטציה בחנוכה
19 - 17 בדצמבר
על חוף הים, במקום הכי עמוק בעולם, מתקיים הפסטיבל הרוחני הכי מפנק שיש. אם עד היום יוגה ומדיטציה היו לסגפנים, בנומיינד מאמינים שרוחניות לא סותרת פינוק. לגישתם שינה טובה ומקלחת חמה, הם בסיס טוב לתרגול ומוסיקה ושמחת חיים חשובים אפילו יותר.
פסטיבל הדיג' 2009
ערב סוכות 2-4 באוקטובר
פסטיבל הדיג'רידו 2009 - קול העולם יהיה שם! הפסטיבל המופלא הזה קורה בפעם ה-6 ! שלושה ימים של מוסיקה חיה מרחבי תבל! שלל הופעות חיות, מסיבות ריקודים, סדנאות, כיתות אמן ופעילויות לכל הגילאים במתחם פסטורלי בלב השרון עם בריכת שחיה. ערב סוכות 2-4 לאוקטובר, קיבוץ חורשים
'משפחה'
צילום: ענת לידרור
משפחה אחת
חצי משפחה
בים אחד
תמימות,
פלא,
מורכבות
סולחת ושוכחת?? ממש לא
רונית נשר
כמעט בכל יום כיפור, או כל פעם שאני שומעת את צמד המילים- לסלוח ולשכוח, משהו בי מתקומם. משפחות רבות על ילדיהן בני הדור השני חרטו על דגליהן את הביטוי לא נסלח ולא נשכח, ואני תוהה מתי התחיל הצימוד הזה של סליחה ושכחה, או אי סליחה וזכרון?
הומאופטיה - מה זה אומר, באמת?
תמר אייל
הרפואה המערבית אינה משקיעה מחשבה במטרה למצוא את הקשר בין הופעתם של סימפטומים בתחומי חיים שונים והיגיון בין הופעות בימים ושעות שונות. למרות שההתמחות של הרופא היא להלחם במצבי סבל כל אחד בנפרד, לא אומר שלא קיים היגיון וקשר בין הופעות שונות ברמות שונות של האדם – גוף ונפש.
זה השמח בחלקו
ערן אלוני
אישה שבעלה מכה אותה לא צריכה להישאר איתו ולפתח שביעות רצון ממצבה, אדם שאינו מרגיש שהוא קרוב להגשמת ייעודו במקום העבודה ורוצה לשנות את חייו אינו צריך בהכרח לפתח שביעות רצון כלפי מצבו. שביעות הרצון כמו כל דבר שאנו יוצרים מקורה בפעילות המחשבתית. אם נניח לתחושת הדחף והרצון כמו גם לתחושות הפסיביות והדיפרסיות נוכל לקבל את הדברים כמו שהם ואז לקבל החלטה אמיתית מה עלינו לעשות.
שנה את מחשבותיך,שנה את חייך
ד'ר וויין וו דייר
אחת המתנות הרבות של הטאו טה צ'ינג היא האתגר המחשבתי שהוא מציב, במיוחד האתגר הנובע מהאופן שבו לאו-צה משתמש באירוניה ובפרדוקסים כדי לגרום לך לבחון את חייך. אם אתה סבור שכוחניות היא הגישה הנכונה, לאו-צה מפציר בך לראות את הערך הקיים בענווה. אם נדמה לך שיש לנקוט פעולה, הוא מבקש ממך להימנע מפעולה.
דפי בוקר
מיכל גזית
דפי בוקר הם שלושה עמודי פוליו כתובים, בהם אנחנו מאפשרים לכל מה שעולה מתוכנו להיכתב. יש לגביהם שני לאווים חשובים: אף אחד, לעולם, בשום מקרה, בשום מצב - לא יקרא אותם. הם שלנו, ושלנו בלבד. גם אנחנו לא חוזרים לקרוא את מה שכתבנו. בסיום תהליך הכתיבה של אותו יום, אני ממליצה לקרוע, לשרוף או למצוא דרך יצירתית אחרת להשמיד את העמודים.
מידע לפרסמים| מעוניין לכתוב בפורטל| כניסה למפרסמים| צור קשר| מי אנחנו| טל: 03-6244115|