חדשות NoMind גליון 210 12.10.09 מידע על סדנאות, מאמרים ובלוגים
דף הבית

שלום חברים
"כִּי הִנֵּה כַּחֹמֶר בְּיַד הַיּוֹצֵר
בִּרְצוֹתוֹ מַרְחִיב וּבִרְצוֹתוֹ מְקַצֵּר"
מתוך התפילה

אחרי הפסקה ארוכה, אני שוב בסטודיו, אני חזרה בעולם החומר, בחור חומרני אני:-)
אני משנן לעצמי את המשפט הנ"ל לעיתים קרובות, לפעמים בהתפעלות על מה שהרגע יצא מתחת ידי, לפעמים בציניות... נו באמת, האם רק ברצותי זה מתרחב או מתקצר... ובעיקר אני אוהב לחשוב על העבודות שלי כאילו הן נוצרות על ידי היוצר שהוא לא אני, אלא היוצר ההוא, תרצו תקראו לו אלוהים, תרצו תקראו לו האקזיסטנס, או הרוח הגדולה. בעבודה הקרמית שלי אני בד"כ אחפש את המקום שבו אני יכול לשבת מהצד ולהתבונן ביוצר עובד. קשה לומר שתהליך העבודה שלי מדיטטיבי, הוא הרבה יותר מדי מאובק וכאוטי בשביל לקבל את התואר הזה, אני עשוי לעבוד במקביל על חמישה פרוייקטים שונים ובינתיים לשתות קפה ולדבר בטלפון... אבל בסוף התהליך, אחרי שהחומר התייבש, נשרף פעם או פעמיים, כשאני יושב בבית בשקט מול העבודות שלי, אני רואה לפעמים את טביעות האצבעות, שלי ושלו ומחייך.

מודטי כל העולם-שבת שלום!
שרן

לתגובות בבלוג שרן.

כשנגמרים כל הפסטיבלים מתחיל נאטראז' - להמשך פרטים    ומייד אחריו פסטיבל נומיינד במלון צל הרים לחוף ים המלח - להמשך

פורום חדש עלה לאתר - פורום אימון אישי  עם מירב טבקמן ואסנת טרניס אתם מוזמנים לגלוש

ענבר - לפרסום באתר: 054-5489148 < ליצירת קשר
הדר – מנהל תוכן: 054-6345230 < ליצירת קשר ושליחת מאמרים

"המסע" עם ברנדון בייס
21 - 19 באוקטובר
סדנת "המסע" ותהליך "המסע" עם ברנדון בייס שלושה ימים של חווייה עמוקה והזמנה לחופש. זה הוא תהליך המגלה את הזיכרון התאי ואת דפוסינו המגבילים ובכך מתאפשר לגוף ולהוויה תהליך ריפוי עוצמתי, ללא קשר לדת תרבות או חינוך.. התהליך מעורר השראה לחיים קלים שמחים ובריאים
קוד הנשמה האישי
26 - 23 באוקטובר
מרגישים "לצד הדרך" , מבקשים לחבור אל הנתיב האישי שלכם? אם אתם שואלים ובוחנים את מימוש הפוטנציאל העצמי, את תחושת היעוד ומבקשים לחיות בתאום עם חוזה הנשמה סדנת "קוד הנשמה האישי" תאפשר לכם באמצעות חניכה שמאנית ועבודה עצמית לחבור מחדש לחוזה הנשמה- לקריסטל!
צ'י קונג לפתיחת הלב
24 - 23 באוקטובר
צביקי רז, מורה בכיר בשיטת שנג זן, מגיע לישראל להעביר סדנא בנושא הילינג צ'י קונג. סדרה פשוטה המתורגלת בישיבה על כיסא, ומתאימה גם למי שסובל ממגבלות רפואיות. התרגול הוא חלק משיטת שנג זן שמתאפיינת ברכות, זרימה, והרמוניה ומיועדת להביא את המתרגל לחוויה של אהבה ללא תנאי.
mst סדנת חיבור לנשמה
13 באוקטובר - 9 בנובמבר
הילינג חיבור לנשמה היא שיטה שפותחה במשך כ10 שנים ע"י שושנה דונאיה דרך התקשור עם המלאך מיכאל. מטפלת באדם ומחברת אותו ליכולותיו הגבוהות. ריפוי הפציעות ברוח פותח את השדות האנרגטיים של האדם, מועקות וחסימות של שנים משתחררות. חווית ההתחברות היא מרגשת מאד
סמינר יוגה עם גראהם נורת'פילד אוסטרליה
19 - 9 באוקטובר
גראהם הינו אחד מהמורים הבכירים בעולם לאשטנגה יוגה, תלמידו האישי של פטהבי ג'ויס ז"ל במשך 23 שנה. הידע הרב של גראהם בתחום האשטנגה ובמורכבות האנטומית והפיזיולוגית שלנו כמתרגלים, הינו בגדר פנינת חוכמה יקרת ערך לכל אחד מאיתנו מתרגל אשטנגה יוגה או מתאמן בחדר כושר
ערב מבוא לסדנאות נשימה - רישי
12 באוקטובר
ודאי כבר נתקלתם בסיפורים של חברים שלכם על סשאנים של נשימות, על תהליך עוצמתי ויחודי זה, על זרמים בידיים, על בכי וצחוק, על זיכרונות של חיים שלמים, על רגשות של שמחה אקסטזה ושיחרור עמוק. אולי אפילו השתתפתם בסדנה אחת או מפגש והגיעה הזמן לפגוש ולהעמיק.
בקצב הנשמה - סדנה ומופע אינטימי
15 באוקטובר
מסע מוסיקלי אל תוך הנשמה עם המורה הרוחני מארה"ב סיריאום סין שיתארח לסדנה ולמופע אינטימי חד פעמי שיאפשר לכם להתחבר מחדש לקצב הפנימי ולמקור העוצמה שלכם. הייחודיות שלו בהעברת משנתו הרוחנית בדרך בלתי אמצעית של נשימה, תיפוף על הגוף, קול ושירה.
קורס עיסוי בשיטת REBALANCING
31 - 15 באוקטובר
אושו ריבאלאנסינג שלב 1 מניח בסיס לעיסוי רקמות עמוק בשילוב טכניקת "שחרור המפרקים". בקורס נלמד כיצד לגעת עמוקות ולתת עיסוי לגוף כולו. זהו עיסוי המביא לרגיעה עמוקה והמשחרר את הגוף והמערכת הרגשית מכאב ומתח.
סדנה לזוגות - בשביל האהבה
17 - 16 באוקטובר
הבטחנו שלנו זה לא יקרה ובכל זאת, זה קורה: ויכוחים, קונפליקטים, בדידות, חוסר אונים וייאוש, לקיחה כמובן מאליו והתרגלות. איך לעבור מנפרדות לאחדות במערכות היחסים? מהי אהבה ואיך חיים אותה מרגע לרגע? לימוד ותרגול דרך נגישה ופשוטה למימוש האהבה. לזוגות- לא טנטרה פיזית.
מעגל שירת עולם בצ'אנדרה יוגה
16 באוקטובר
קול האור הוא מעגל שירה מקודשת, המאחד קולות רבים לקול אחד, פותח את הלב ומאפשר חוויית שותפות והתרוממות. השירה נובעת מתוך התכוונות ליבנו אל המקום הפנימי בנו, בו קיימת תמיד ידיעת האחד. במהלך הערב, השירה תחבר אותנו פנימה אל עצמינו ובו-זמנית החוצה אל המעגל.
הקסם שבקלפי הטארוט עם ד"ר יואב בן דב
17 באוקטובר
מהו סוד קסמם של קלפי הטארוט? כיצד אפשר לחוות אותו מתוך התבוננות בציורי הקלפים? האם אפשר להשתמש בהם לא רק לקריאה וייעוץ, אלא גם כעצמים פסיכו-מאגיים להנעת שינוי בחיים? במפגש נציג את ציורי הקלפים מהטארוט המסורתי, נספר קצת על ההיסטוריה המופלאה והמסתורית שלהם
AUM יחסים
20 באוקטובר
מדיטציית אום בשילוב עבודת תובנה דרך פוקוס על מערכות יחסים. ערב חד פעמי בו נשתמש באום , ע"י עבודה קבוצתית על מנת להתבונן במערכות יחסים שלנו עם האחר - זוגיות , חברים , משפחה.ההרשמה המוקדמת מסתיימת השבוע ביום חמישי 15/ 10 - הזדרזו !
הרשמה למסלולי הלימוד בקבוצה ביפו-בית ספר למחול
20 באוקטובר יום פתוח ב 18:00. 25 ביוני - 25 באוקטובר הקורס
הקבוצה ביפו פתוחה בפני כל מי שרוצה לרקוד ומציעה מבחר מסלולי לימוד שנתיים במחול עכשווי, קונטקט, אימפרוביזציה ויצירה. לרגל פתיחת שנת הלימודים הקרובה, הנכם מוזמנים ליום פתוח בו תוכלו להכיר את מסלולי הלימוד השונים ולהתנסות בשיעורי מחול עכשווי וקונטקט עם מורי בית הספר.
סאטסאנג עם טיוהר
20 באוקטובר
טיוהר, מורה רוחני ומייסד הכפר האלטרנטיבי פאצ'ה מאמה בקוסטה ריקה, מבקר בישראל. במסגרת ביקורו יעביר מפגש סאטסאנג אחד בלבד הפתוח לקהל הרחב . סאטסאנג ("מפגש עם האמת") מתחיל במדיטציה שקטה וממשיך בחקירת השקט והשלווה שהם המהות האמיתית של כל אחד מאיתנו.
מכללת ספלטר– לימודים למקצוע ולדרך חיים
22 באוקטובר
ערב מבוא במכללת ספלטר - לימודי תעודה למקצוע טיפולי מרתק ומעמיק. מוזמנים למפגש עם מרגלית ושיטת ספלטר, הכולל הסבר על שיטת ספלטר, תירגול והדגמות של אבחון דרך כפות הרגלים וטכניקות מגע ייחודיות. דרך הגוף נלמד להשתנות, לצמוח ולהתפתח בחיים, להתגבר על מכאובים וקשיים.
בחזרה אל הלב -סדנת ריברסינג עם קרן ברס
24 - 22 באוקטובר
השילוב של נשימה, לב פתוח ומדיטציה - יכול לשנות את איכות חיינו. קרן ברס מזמינה אתכם לסדנת "בחזרה אל הלב" – סופשבוע עמוק ואיכותי שמשלב ריברסינג ונשימה עם מדיטציות לב, בקבוצה אינטימית עם הקסם של אשרם במדבר. מומלץ בחום גם למי שלא חווה ריברסינג וגם לנושמים ותיקים.
נגיעות של אהבה - ערב חוויתי לזוגות
23 באוקטובר
להביט בעיניים, לגעת באהבה, לחוש את קצב הלב ולהתמוסס זה בזו בערב שישי מפנק ואוהב. אתם מוזמנים לפתוח את השנה החדשה בערב חוויתי עדין ונעים במיוחד לזוגות אוהבים...
סינמה נירוונה בסינמטק חיפה
23 באוקטובר - 11 בדצמבר
סינמה נירוונה: הארה ושחרור סדרה של הרצאות מרתקות וצפייה בסרטים מעוררי השראה בסינמטק חיפה
קורס להכשרת מטפלים עם עימנואל לב
26 באוקטובר - 10 במאי 2010
עימנואל לב, ותיק המורים לתטא הילינג בארץ, פותח קורס להכשרת מטפלים בתל אביב. הקורס מיועד לכל מי שרוצה לעבור תהליך עמוק ומתמשך, למטפלים ולאלו הרוצים לטפל באחרים. בין הנושאים הנלמדים: עבודה עם הילד הפנימי, ביואנרגיה, rebirthing , דינאמיקת מטפל- מטופל
אושו טנטרה לזוגות עם גיטמה
31 - 29 באוקטובר
סדנת סופ"ש זו מיועדת לזוגות, הרוצים לחקור יחד לעומק מימדים חדשים של אהבה וחיבור. נחווה את התמימות הטבעית והתשוקה הבריאה של שני אנשים הנמסים יחד למודעות מדיטטיבית היוצרת מפגש אינטימי ואקסטטי אמיתי. עם מנחוה מהטובות בעולם.
סדנת כתיבה יוצרת עם מיה הוד - רן
28 באוקטובר - 13 בינואר 2010
לקחת את הכתיבה בידיים. סדנאות "טעימה בכתיבה" בהנחייתה של מיה הוד -רן, מפגש מלא השראה שפותח לעולם היצירה מהלב. כתיבה כדרך לביטוי, יצירתיות, מודעות ואהבה. המנחה היא עיתונאית, מנחת סדנאות כתיבה ומטפלת ביצירה. הקבוצות הבאות נפתחות בגבעתיים, בוקר/ערב
סדנת "לעבור דרך קירות" עם ניסים אמון
6 - 2 בנובמבר
סדנת Walking through Walls עם ניסים אמון מתקיימת באווירה הקסומה של מרכז טאו'ס באי פארוס, ביוון. הסדנה היא הרפתקה אינטנסיבית בה עוברים המשתתפים מסע דרך הדפוסים הבלתי נראים שמגבילים את החופש והשמחה הטבעיים של כולנו. חוויה שתעורר אתכם חזרה לחיים מלאי ריגוש
במדבר - מחנה המדיטציות עם שרדהה ורפיק
7 - 5 בנובמבר
רוצה לתרגל? אז בוא ל"מדבר". אין כמו שלושה ימים בתרגול של קבוצה בכדי לטעום את השקט הגדול בלב המרחבים של הערבה, בריקוד, הליכה, חיבוק ובמדיטציה עמוקה - מחנה מדיטציה עם רפיק ושרדהה, שניים מטובי המורים בארץ.
לגעת בטנטרה- סדנאות ליחידים ולזוגות
9 בנובמבר - 18 בינואר 2010
מגוון סדנאות חוויתיות ליחידים ולזוגות בהן נתבונן וניגע בחושניות, בלב ובמה שבינהם. נלמד ונחווה את סודה של הדרך הטנטרית להתמיר אנרגיה מינית ולהסיר מחסומים בשילוב מדיטציות טנטריות להעצמת המודעות. זה הזמן להפתח ולאפשר אהבה בחיינו באחת מהסדנאות הייחודיות והעמוקות בתחום
חוזרים לסיני - סופ" ש ארוך בנובמבר
22 - 19 בנובמבר
בעקבות הלחץ המתמיד ובקשותיכם הרבות נכנענו לכם.. חוזרים איתכם למקום ממנו התחלנו את הכל, סיני האהובה שכולנו כל-כך כמהים אליה. ארבעה ימים של שכרון חושים בחוף "סולטאנה", בדיונה הקטנה שבנואייבה- יוגה , פילאטיס, מדיטציות ועיסויים - ברוכים השבים לגן העדן.
אמנות ההתאהבות בעצמי-סדנת תרפיה
28 - 26 בנובמבר
מאוהבים בעצמנו, לגמרי, בטוטליות, בטירוף. כך אנו נולדים. גדלנו ו.. התרחקנו.. נדמה לנו שאנחנו יודעים זאת. האומנם? 'אמנות ההתאהבות בעצמי' - סדנא בת 3 ימים העוסקת בדפוסים העמוקים של מהותנו בנושאי שיפוט והגבלה פנימיים, אמנות הנגיעה, הנהגה, התאהבות ואהבה עצמית.
מהראש אל הלב
12 - 10 בדצמבר
סופ"ש בו נלמד לשחרר את שליטת השכל ולאפשר ללב להוביל אותנו
פסטיבל נומיינד - ריקוד יוגה ומדיטציה בחנוכה
19 - 17 בדצמבר
על חוף הים, במקום הכי עמוק בעולם, מתקיים הפסטיבל הרוחני הכי מפנק שיש. אם עד היום יוגה ומדיטציה היו לסגפנים, בנומיינד מאמינים שרוחניות לא סותרת פינוק. לגישתם שינה טובה ומקלחת חמה, הם בסיס טוב לתרגול ומוסיקה ושמחת חיים חשובים אפילו יותר. ההרשמה בעיצומה.
פסטיבל נאטראז ה-10
14 - 12 בנובמבר
נאטראז' חוגג 10! וכמובן נחגוג אותו בריקוד. השנה מתחם ריקוד מלא ומגוון, מתחם סדנאות עומק בנות 3 שעות- הכולל סדנאות למטפלים, הופעות מוסיקה חיה עם מיטב ההרכבים, מתחם טבע ועוד הפתעות. חמישי בלילה "טרייבל זן" עם ניסים אמון אמיר יעקבי (מהטרייבל) וערן הולנדר – טראנס על המצוק, שישי לייב נאטראז' עם Dipartiya, ובמוצ"ש הופעת סיום "שיר לשלמה" עם שיר סופר. ההרשמה בעיצומה מומלץ להקדים ולרכוש כרטיסים.
יוגה צחוק הורים-ילדים
המלצת השבוע: מני נחמן
באמצעות הצחוק המשותף ומשחקי חילופי תפקידים בין ההורים לילדים נחזיר לילדים את החום והמשפחתיות, ערכים וביטחון. נפגשים בפארק הירקון ביום שישי, הפעילות כמובן חינם.
'שבין יושבין לבין מסובין'
צילום: ענת לידרור
בסוכות הזה רבות המסיבות על הישיבות ואולי המסיבות מלאות בחברותאויות שיושבות בתוכן.
למה חשוב לתינוק שלנו שנחבק אותו?
חגיב בן שחר
תינוק חייכן וחמוד גורם לרבים מאתנו, כמו מתוך אינסטינקט, בעיקר אם אנחנו נשים, לצאת מגדרנו, להשמיע קולות מיוחדים, לגעת בו ולחבק. למה חשוב לנו לחבק תינוקות? זו שאלה מצוינת. אך למה חשוב לתינוק שנחבק אותו?– לשאלה זו אנסה לענות כאן. קיימות סיבות רבות לחשיבותו של החיבוק, למשל: כשאנחנו מחבקים ומחובקים אנחנו לא לבד. אנחנו שייכים. חיבוק גם תומך במערכת החיסונית
לפטר את הפסיכולוג, את המאמן ואת המתקשר
ירדן כרם
הפנייה למישהו אחר שיציל אותך, היא מלכתחילה, ברוב המקרים, בעייתית. הבעיה הכי גדולה בעיניי היא ההפסד שיש בחוויה הקיימת כאשר אתה עוזר לעצמך. אדם כן יכול לעזור לעצמו, אם הוא יקשיב לעצמו. ההקשבה פנימה מאפשרת לאדם להבין את הבעיות שלו לצד הדרך לפתרונן.
הגשמה עצמית ושרות לכולם
שרון מיכאלביץ
רובנו רגילים לרדוף אחר אובייקטים של העולם החיצוני. אנו מקוים שוב ושוב שאותם אובייקטים יביאו לנו שמחה ואושר. אם נקנה בגד יקר או נמצא עבודה שתכניס לנו רווחים גדולים, אם המעמד שלנו ישתפר וכדומה.... בין אם מצאנו את שחפצה נפשנו ובין אם לא, תמיד אנו לבסוף נשארים ריקים ומיד שוב מתחילים בחיפוש חדש
מספק לאמונה, דרכי אל הביואורגונומי
נוגה גזית
זה בטח עוד רעיון הזוי של רפי רוזן ממציא ומפתח השיטה שזה עתה למדתי! בשנת 1996, התחלתי ללמוד ביואנרגיה שימושית (לימים רפי קרא לשיטה ביואורגונומי). ההחלטה ללמוד שיטת ריפוי זו הגיעה לאחר שהסתבר לי שמצבה הבריאותי של בתי משותקת המוחין השתפר בעקבות טיפול של רפי.
לברוא מקום חדש לאהבה
רות לב
זה כל-כך לא נתפס שהתינוק אותו אוחזים בידיים גדל בתוכנו ונולד דרכנו. משהו בפלא הזה גורם לכולנו להרגיש כי יש משהו גדול יותר מאיתנו בעולם הזה. כי יש דברים שאנחנו לא יכולים להסביר או לשלוט בהם. הלידה היא הזדמנות יוצאת דופן לחוות את החיים המתגלמים מחוץ לגבולות הגוף. באחת הלידות הראשונות שליוויתי חוויתי את נוכחות הנשמה מחוץ לגוף. זו הייתה חוויה שלימדה אותי רבות על תהליך התחברות הנשמה לגוף.
להפסיק להיות קורבן
אילנה בהט
בתוכנו מוצפן שתל שנכנה אותו: "דפוס קורבן". שתל, או תכנות זה, אינו מאפשר לנו להכיל את כל המידע אודותינו. הוא מסתיר מאיתנו את מוצאנו ויכולותינו כבוראי מציאות שחכמתם השתכחה מהם. גורמים אינטרסנטיים ומניפולטיביים, מחד, ומאידך מערכת שיעורי הקארמה של המין האנושי שנגזרה מ"החטא הקדמון" השפיעו על יצירת השתל.
אנשי הרדיו
קים
פעם, בעיר אחת, לפני הרבה שנים, לא היה רדיו. זאת אומרת היה, אבל המחיר שלו היה כל כך יקר, שהיה רק רדיו אחד בעיר. וחוץ מזה, הרדיו ידע לקלוט רק תחנה אחת, אפילו שהיו לו מלא כפתורים מקדימה. על הצד של הרדיו היתה מודבקת חתיכת נייר שהסבירה איך להחליש את הרדיו ואיך לכבות אותו לגמרי, וזה היה התפקיד של ראש העיר
מידע לפרסמים| מעוניין לכתוב בפורטל| כניסה למפרסמים| צור קשר| מי אנחנו| טל: 03-6244115|