חדשות NoMind גליון 211 19.10.09 מידע על סדנאות, מאמרים ובלוגים
דף הבית

שבוע טוב

כמה אנשים אני רואה ביום?
זו השאלה שצצה במוחי השבוע. אני מוצא את עצמי יושב ברכבת ומסתכל על "חברי לספסל" וחושב לעצמי לכל אחד מאלו שנראה כמו עוד אחד שלא ממש מעניין אותי יש סיפור חיים מורכב לפחות כמו שלי, יש לאשה שיושבת מולי מיינד מתוסבך כמו שלי, רגשות, מורכבויות, שאיפות ואולי היא בכלל לא מתוסבכת אולי היא מוארת שרק נראית מתוסבכת.

זה כל כך טריוויאלי ובכל זאת, יש רגעים שבהם אני מביט על בני האדם שסביבי וההכרה הזו פתאום עולה אני בהשתאות או התפעלות מגודל הבריאה, מהמורכבות האינסופית הזו. מתוך כך עלתה בי התהיה כמה אנשים אני בעצם רואה בכל יום? כמה מהם רואים אותי? יצאתי מהרכבת, והתחלתי לספור את החולפים על פני במדרכה, עד הצומת הגעתי ל 112 אנשים שראיתי ואז בצומת היו כל כך הרבה שחיכו לעבור שוויתרתי. יש ימים בהם אני רוכב על האופניים דרך הפארק, או מסתגר בבית, ויש ימים שאני מניח שאני באינטראקציה עם אלפי אנשים.

הם אולי לא חושבים שאני בקשר איתם בכלל, גם אני בדרך כלל לא עסוק בהם. אבל יש ימים שאני פשוט מתבונן בהם, בבני האדם שסביבי, אני מרגיש שאני אחד מהם, ושמח לגלות שאני חלק מרקמה אנושית אחת עצומה.
מודטי כל העולם- אנחנו לא לבד כאן!

שרן
לתגובות בבלוג של שרן

ביום שלישי הקרוב בתל אביב תוכלו לפגוש את אריאלה–ג'איה שלנו ואת שי משיח במדיטציית אום יחסים, החברה האלו שדרגו לנו את האום והכינו לנו הפתעה גדולה - להמשך ופרטים נוספים.
וממש באותו יום שלישי מתקיים יום פתוח של "הקבוצה ביפו" לקראת שנת הלימודים החדשה, את כל הפרטים תמצאו בהמשך המכתב

  ענבר - לפרסום באתר: 054-5489148 < ליצירת קשר
 הדר – מנהל תוכן: 054-6345230 < ליצירת קשר ושליחת מאמרים

פסטיבל נאטראז ה-10
12-14 בנובמבר
נאטראז' חוגג 10! השנה מתחם ריקוד מלא ומגוון, מתחם סדנאות עומק בנות 3 שעות- הכולל סדנאות למטפלים, הופעות מוסיקה חיה,מתחם טבע. חמישי בלילה "טרייבל זן" עם ניסים אמון ואמיר יעקבי - טראנס על המצוק, שישי לייב נאטראז' עם Dipartiya, ובמוצ"ש הופעת סיום "שיר לשלמה" עם שיר סופר.
לימודים בקבוצה ביפו
20 באוקטובר יום פתוח
הקבוצה ביפו פתוחה בפני כל מי שרוצה לרקוד ומציעה מבחר מסלולי לימוד שנתיים במחול עכשווי, קונטקט, אימפרוביזציה ויצירה. לרגל פתיחת שנת הלימודים הקרובה, הנכם מוזמנים ליום פתוח בו תוכלו להכיר את מסלולי הלימוד השונים ולהתנסות בשיעורי מחול עכשווי וקונטקט עם מורי בית הספר.
קוד הנשמה האישי
26 - 23 באוקטובר
מרגישים "לצד הדרך" , מבקשים לחבור אל הנתיב האישי שלכם? אם אתם שואלים ובוחנים את מימוש הפוטנציאל העצמי, את תחושת היעוד ומבקשים לחיות בתאום עם חוזה הנשמה סדנת "קוד הנשמה האישי" תאפשר לכם באמצעות חניכה שמאנית ועבודה עצמית לחבור מחדש לחוזה הנשמה- לקריסטל!
קורס באסטרולוגיה
22 באוקטובר
קורס חדש לאסטרולוגיה והתפתחות הנשמה בהדרכת מֶגי אדם ייפתח, אי"ה ביום חמישי, 22 באוקטובר 2009. ניתן להירשם לקורס בוקר או לערב. הקורס נערך בשערי-תקווה, באוירה אינטימית וחמה. מגי אדם מרצה ומלמדת אסטרולוגיה ומאחוריה 30 שנות ניסיון וידע רחב ועשיר.
ריו אביירטו-תנועה וריקוד-יפו ופרדס חנה
6 באוקטובר - 6 בינואר
שיטת גופנפש של ריקוד, תנועה, מגע, מוסיקה, קצב ונשימה להתפתחות אישית הרמונית ותנועת חיים בין הלבד לבין היחד. שיעור ריו אביירטו בנוי משילוב הרמוני של ריקוד מונחה וחופשי, תנועה מרחיבה ומגמישה, תרגילי תנועה ומודעות בשילוב עבודה עם קצב, קול, נשימה ומגע
תדרים בתנועה - סדנת מבוא ללא תשלום
22 באוקטובר
תדרים בתנועה - הינה אמנות תנועה שימושית, שמטרתה לפתח ריקוד ככלי רב עוצמה לצמיחה אישית ,פריצת דרך ומרפא. מוזמנים לסדנת הכרות ללא תשלום בכמון שבגליל (ליד כרמיאל).
סדנת התעוררות הקיום -פייר קלבין בישראל
23 באוקטובר
פייר קלביין מגיע לישראל מורה דרך רוחני, אדם מואר אשר בא מתוך שליחות עמוקה וכדי לגלות את הפוטנציאל הטמון בנו. פותח את הלב, אור טהור ואהבת חינם. בואו לחוות עבודה אנרגטית מהעוצמתיות שנחוו בארץ, ע"מ לזכך את הגוף והנשמה ממשקעי העבר ולהתרומם מעלה
המטבוחה פרוג'קט ומאסטר דיג'י טיוהר
23 באוקטובר
המטבוחה פרוג'קט, ההרכב שכבש בשנתיים האחרונים את מיטב המועדונים והפסטיבלים. מוסיקת עולם וביטים אלקטרונים,וכלים אקזוטיים מרחבי העולם. מאסטר דיג'י טיוהר ( קוסטה ריקה) בהופעתו האחרונה לסיבוב זה בארץ והופעה ראשונה הפתוחה לקהל הרחב. צפו לערב בלתי נשכח
חוויה נשית בטבע
24 - 23 באוקטובר
זו כבר מסורת... בפעם ה 12 (!)סדנת סוף שבוע בטבע, בחווה אקולוגית מדהימה - "כרם שפע".תני לעצמך... יומיים של רגיעה על מורדות הכרמל, חוויה של שבט נשי המתכנס לתהליכים של ריפוי וחגיגה! נעבור יחד מסע של חיבור לעצמי וחיבור לנשיות דרך תנועה, יצירה, מדיטציה, שיתוף ועוד.
שיעורים רוחניים עם שלי
27 באוקטובר
ימי שלישי עם שלי שיעורים רוחניים עם שלי ברעם בכפר ויתקין, החל מיום שלישי 27.10.09 ובכל יום שלישי, בשעה 20:30
לנשום אל החיים- סדנת נשימות עם רישי
30 - 28 באוקטובר
לנשום אל החיים זו סדנת התפתחות אישית המשלבת תרפיה בנשימה ריבסינג - "לידה מחדש" עבודת הנשימה תעביר אותנו מסע עמוק ומרגש של שיחרור וגילוי הנשימה מחדש. מדיטציות דינאמיות ועבודה קבוצתית מיוחדת יתמכו בתהליך יחודי זה. הסדנה תועבר על ידי רישי
סדנת כתיבה יוצרת עם מיה הוד - רן
28 באוקטובר - 13 בינואר
לקחת את הכתיבה בידיים. סדנאות "טעימה בכתיבה" בהנחייתה של מיה הוד -רן, מפגש מלא השראה שפותח לעולם היצירה מהלב. כתיבה כדרך לביטוי, יצירתיות, מודעות ואהבה. המנחה היא עיתונאית, מנחת סדנאות כתיבה ומטפלת ביצירה. הקבוצות הבאות נפתחות בגבעתיים, בשעות הבוקר/ערב.
לכתוב פרא - סדנת כתיבה עם גבי ניצן
31 - 29 באוקטובר
"לכתוב פרא" היא הרפתקה דרך כתיבה. הרפתקה של גילוי עצמי והקשבה. במהלך סופשבוע חוויתי ומרתק נשתמש בכתיבה בתור הכלי, הנתיב שיוביל אותנו פנימה, אל המקומות העמוקים שמתוכם אנו יוצרים, חיים, חווים.
סדנה ומופע עם סיריאום סינג (ארה"ב)
31 באוקטובר
הצטרפו למסע מוסיקלי מיוחד- סדנה חווייתית ומופע אינטימי עם סיריאום סינג, מוסיקאי נשמה ומורה רוחני מארה"ב, מפתח היוגה תיפוף. בתיפוף על הגוף, נשימות, מנטרות ושירה נמצא את המקצב האישי והקבוצתי, ונפתח ליצירתיות. דרך הצלילים נלמד להקשיב לתדר הייחודי שלנו ולהכיר את עצמנו.
21 ימי מדיטציית דיינאמיק
21 - 1 בנובמבר
21 ימי מדיטציית דיינאמיק, סטודיו וונגה, ת"א שעה 8:00 - 7:00 בבוקר. 21 ימים רצופים של מדיטציית הדגל של אושו. מדיטציית הדיינאמיק עובדת בכל הרמות, על המחשבה, הרגש והאנרגיה שלנו. 21 יום הם בדיוק הזמן הנכון לטרנספורמציה. יום שלא עשינו דיינאמיק הוא יום מבוזבז בחיים.
סדנה עם המורה הרוחני מארק וייטוול
5 - 2 בנובמבר
פראנה יוגה מזמנים אתכם למפגש מיוחד עם מארק וייטוול מחו"ל- מורה המסוגל לגעת בכל אחד בצורה אישית מבלי לגרוע באופן התרגול השוטף. ידיעתו של מארק בסנסקריט וברבדי היוגה העמוקים מקנים לו דרך ייחודית, מעניינת ומעמיקה בהעברת היוגה אל התלמיד הוותיק לצד המתרגל המתחיל
סדנת "לעבור דרך קירות" עם ניסים אמון
6 - 2 בנובמבר
סדנת Walking through Walls עם ניסים אמון מתקיימת באווירה הקסומה של מרכז טאו'ס באי פארוס, ביוון. הסדנה היא הרפתקה אינטנסיבית בה עוברים המשתתפים מסע דרך הדפוסים הבלתי נראים שמגבילים את החופש והשמחה הטבעיים של כולנו. חוויה שתעורר אתכם חזרה לחיים מלאי ריגוש.
בעיני התמימות
7 - 4 בנובמבר
במהלך שנות הילדות התמימות שלנו אנו לומדים את דפוסי הח יים הבסיסיים שלנו. רובנו לא מודעים להשפעה שיש לעבר, בעיקר לילדות, על ההווה ועל חיינו כיום. בסדנא נעבור תהליך שיעזור לנו להיכנס לנעלי הילד שהשארנו מאחור ונתבונן בעבר בעיני הילד הפנימי שבתוכנו
סמינר מדיטציה ודמיון מודרך
5 בנובמבר
סמינר מדיטציה ודמיון מודרך עם איריס סמסון במרכז מיוגה, נפתחה ההרשמה למחזור השלישי. הנושאים: לקיחת אחריות על מצבנו הפיזי והנפשי. מציאת מקור השלווה.התמודדות עם כאב ומוגבלות, הבנת מקורות הכעס והכאב ועוד. איריס מנחה סדנאות בארץ ובעולם, באופן מתודי וידידותי.
לגעת בטנטרה- סדנאות ליחידים ולזוגות
9 בנובמבר- 19 בינואר
מגוון סדנאות חוויתיות ליחידים ולזוגות בהן נתבונן וניגע בחושניות, בלב ובמה שבינהם. נלמד ונחווה את סודה של הדרך הטנטרית להתמיר אנרגיה מינית ולהסיר מחסומים בשילוב מדיטציות טנטריות להעצמת המודעות. זה הזמן להפתח ולאפשר אהבה בחיינו באחת מהסדנאות הייחודיות והעמוקות בתחום
Transforming power - מכוחניות לעוצמה
21 - 17 בנובמבר
ימים של חקירה אינטנסיבית של האסטרטגיה המניעה את האגו ל"כוח" - הרצון לשלוט או הפחד מלהיות כוחני, תחרות על מעמד חברתי או האשמה ושיפוט של אחרים המשחקים משחקי כוח?
קורס מודעות על עם חנה אבני
18 בנובמבר
מודעות על עם חנה אבני, חיבור למלאכים, פרידה מאגו, חוקי יסוד של הקוסמוס, חיבור לתדר אהבה וחסד אלוהי, פתיחת שערי שפע, קונדליני והארה דרך מדיטציות מודרכות בתקשור, מומלץ בחום. 20 מפגשים שבועיים.
לימודי טרילותרפיה עם ניסים אמון במיוגה
18 בנובמבר בימי ד'
טרילותרפיה שיטה חדשנית לטיפול אשר פותחה ע"י זן מאסטר - ניסים אמון. בנובמבר יפתח המחזור ה 3 של הקורס. מתאים למטפלים ומנחי קבוצות, וכל מי שעובד עם אנשים ובעיקר רוצה לעבור חוויה רוחנית מעצימה ומתקנת בחייו האישיים. יתקיים במרכז מיוגה בכפ"ס ההרשמה בעיצומה
חוזרים לסיני - סופ" ש ארוך בנובמבר
22 - 19 בנובמבר
בעקבות הלחץ המתמיד ובקשותיכם הרבות נכנענו לכם.. חוזרים איתכם למקום ממנו התחלנו את הכל, סיני האהובה שכולנו כל-כך כמהים אליה. ארבעה ימים של שכרון חושים בחוף "סולטאנה", בדיונה הקטנה שבנואייבה- יוגה , פילאטיס, מדיטציות ועיסויים - ברוכים השבים לגן העדן.
"לאהוב את מה שיש" - "רטיונינג"
21 - 19 בנובמבר
סדנא להעצמה אישית ושחרור הכוללת קורס 'מודל העבודה – ביירון קייטי' אשר מטרתו לשחרר אתכם מהסבל בחייכם. הסדנא מועברת ע"י אורלי כהן אידו בוגרת בית ספר של ביירון קייטי, ומשולבת עם סדנת RETUNING - כיוון מיתרים פנימיים , אשר תועבר ע"י מייסדת השיטה אביטל פלד
נשימת הדוב - שמאניזם עם תומר פיין
21 - 19 בנובמבר
במסורת האינדיאנית הדוב מסמל התבוננות פנימית וחיבור למרחב החלום. מרחב חלום הוא זמן של הוויה , חוויה , זמן בו הכול שוקט , האשליה דוהה בחשכה, האמת בהירה ומעגל החיים הגדול מתגלה בפנינו. בסדנא נתחבר לאמת ולניצוצות האור החיים בתוכנו ונפתח ליבנו לאהבה ללא תנאי
קורס רפואה קבלי
29 בנובמבר
בקרוב יפתח קורס רפואה קבלית יחודי, המשתמש בצרופי שמות קבליים מיוחדים להתפתחות והעצמת היכולת האישית של המטפל , להגנה אנרגטית ולרפואת המטופל. 30 מפגשים שבועיים.
סדנת קונסטלציה משפחתית בהנחיית סווגיטו
5 - 3 בדצמבר
סווגיטו הוא מאסטר של תרפיה ומנחה סדנאות בכיר במרכז הבינלאומי של אושו הוא מגיע לארץ להנחיית סדנה ייחודית בקונסטלציה משפחתית. פסיפס שמורכב מקונסטלציות של המשתתפים המשמשות כאמצעי  להבין דינמיקות משפחתיות שמשפיעות על כל רובד בחיינו כיום. ההרשמה בעיצומה
סדנת "התפעמות" - כמו שהטבע בוחר להיות
5 - 4 בדצמבר
יוצרי הסדנה פיתחו תהליך ייחודי וחוויתי דרכו יוכלו המשתתפים להיוולד במודע ולהרחיב את מידת האחריות והמעורבות ביצירת חייהם. התהליך מציע לידה מודעת למציאות אחרת - מעבר למערכת האמונות וההתניות, מעבר לדפוסי החשיבה וההתנהגות, והתעוררות לעולם חדש ,פנימי וחיצוני
פסטיבל נומיינד - בחנוכה
19 - 17 בדצמבר
על חוף הים, במקום הכי עמוק בעולם, מתקיים לו בפעם העשירית הפסטיבל הרוחני הכי מפנק שיש. אם עד היום יוגה ומדיטציה היו לסגפנים, בנומיינד מאמינים שרוחניות לא סותרת פינוק. לגישתם שינה טובה ומקלחת חמה, הם בסיס טוב לתרגול, ומוסיקה ושמחת חיים חשובים אפילו יותר. האירוע הזה משלב סדנאות עם מיטב המנחים בישראל, עם דגש על ריקוד, יוגה, ומדיטציה אקטיבית. ובל נשכח , זו גם חופשה שטופת שמש עם כל הפינוקים של מלון "צל הרים" - ספא חינם, בריכה, חוף ים פרטי, ואוכל משובח. והפעם אנחנו גם חוגגים את חג החנוכה עם נירות וסופגניות.
מתחת לצלחת
מיה הוד רן
איך אנשים מגיעים לדיאטנית ומוצאים את עצמם בתוך תהליך מודעות עמוק? מיה הוד רן נפגשה לשיחה עם נטע יעקובוביץ' גולן, דיאטנית קלינית ומטפלת בדמיון מודרך וב NLP , שהתעייפה מלספק תפריטים, לעלות על משקל ולספור קלוריות. סוף סוף אפשר לדבר על למה באמת אנחנו אוכלים. הדרך לקיבה עוברת בלב, מסתבר.
גם אני עברתי דרך קירות
תמי אבן
גם אני זכיתי להרגיש את ה"קירות" שלי נופלים ומתמוססים, מפנים מקום לבכי מזכך, לצחוק מתגלגל, לתחושה של אושר פנימי מבעבע שאינו תלוי בדבר. בתוך הניקיון והשקט הזה אני מרגישה שפניי קורנות ושומעת בתוכי את המנטרה שניסים חוזר ומזכיר לנו- מותר ליהנות, החיים יפים, הכל בסדר
הבלוף הזה הפרעת קשב וריכוז
רובי שטיינר
המסגרת הזו, שפג התוקף שלה, שהיא לא מעודכנת בעליל, במקום שתיקח אחריות ותשתנה, מגלגלת את האחריות על הילדים שלי ושלכם. אני בסדר. קשה לכם לשבת על התחת? יש לכם הפרעת קשב וריכוז. לכו לעשות אבחונים וגם תקבלו על כך אישור כתוב מאת הרשות המוסמכת לענייני הפרעות.
גוש אחד
צילום: ענת לידרור
האיש הוא רק איש , אבל הגוש הזה הוא אחד. לאיש קוראים מוקי ולקונטקסט הופעה של מוקי בפסטיבל זורבה. עדיין מחכה להרגיש כמו הגוש הזה גם מחוץ לתמונה.
מרכז האמון
רונלי פלד
אפשר לתת אמון באנשים ולהיות ה"אני" האמיתי שלנו, לבוא לידי ביטוי. בסיס האמון הוא האמון באלוהים. אמון בדרך, באלוהים, בעולם, אמון בבני אדם. כשאתה לא נותן אמון, אתה חי בהתגוננות. אתה מוכן לעכל את המציאות כל הזמן בלי להתבטא, בלי חיכוכים, בלי התמודדויות... לבטא. הכול פשוט. אתה לומד לתת אמון
הארה
אירי רושין
כל חיי רציתי לגלות את אושרי. האמת, שכבר מזמן מצאתיו, אלא שלא גילתי בתוכי את הסמכות העליונה, שתעניק לי גושפנקה לכך, שאכן מצאתיו. חשבתי לי שבהודו, הגורואים הגדולים ידעו טוב ממני מהו האושר. חשבתי שהם גילו דבר שאני עדיין לא גילתי אותו.
ריו אביירטו ותנועה כרפואה מונעת
הדס פישר אורן
כשאנו מתבגרים אנו לרוב מאבדים את האינסטינקט הראשוני של הנעת האנרגיה דרך תנועה וביטוי. לפני שאנו לומדים שכעס הוא "רע", אהבה היא "טובה" , קנאה היא "רעה" ושמחה "טובה"- אנו, כילדים קטנים מקבלים בשוויון נפש את כל קשת הרגשות והתחושות ויודעים איך לבטא אותם באופן מיידי וברור. במצב הטבעי, לפני שאנו מתבלבלים, אנו יודעים כיצד לשמר בריאות וזרימה: רגע אחד הילד בוכה ורוקע ברגליו ומיד לאחר מכן הוא צוחק ומתגלגל מצד אחד של החדר לצידו השני. הוא לא אוגר, שומר או עוצר.
ביקור בישראל
שרן
יושב בחור עם שלושה כלובים גדולים מלאים עופות. קוריוז אמרתי לעצמי והמשכתי להקליד במרץ. כשהרמתי את עיני מהמסך אני קולט מולי חרדי עומד ומנופף בתרנגולת מעל ראשיהן של בנותיו וממלמל ברכה. אללה יסטור!
כל אישה אלה
אלה הררי

אני זוכרת נערה אחת- הלנה. היה לה שיער צהוב, עיניים כחולות ועור חלבי. הו, ההלם והאלם שאחזו בי כשראיתי אותה לראשונה... מעולם לא ראיתי פנים אלו של אמא אדמה. כל כך בהירה היתה. בכל מקרה, הלנה היתה כולה עצובה ומסוגרת. אימה סיפרה שכל שמחת החיים אזלה ממנה ככל שגבהה וככל

מידע לפרסמים| מעוניין לכתוב בפורטל| כניסה למפרסמים| צור קשר| מי אנחנו| טל: 03-6244115|