חדשות NoMind גליון 219 14.12.09 מידע על סדנאות, מאמרים ובלוגים
דף הבית

חג חנוכה שמח לגולשי נומיינד,


"כל יום קורים ניסים! "
(עוד משפט שהיחצ"ן של החשמונאים לא סובל)

עליתי על הרכבת היום ולידי ישב אחד מאלו שנואמים. הוא טען שהוא בן האלוהים, שאלוהים נתן לו את ניו יורק, קונטיקט וניו ג'רזי, שאנחנו,נשמותינו ואפילו הרכבת שייכים לו!
(את שאר העולם אלוהים העניק לאחיו ולאחיותיו ,כן הוא היה שחור) "אני המנהיג שלכם!" הוא טען הוא קילל את ישו, אללה, ויהווה במילים שאפילו כופר כמוני לא יעלה אותן על הכתב וכך זה המשיך והמשיך, הוא דיבר על השחורים והלבנים, על העבדות, על התנ"ך ועל נשים נשואות שהוא שוכב איתם, הוא לא השאיר רגע אחד משעמם. כשהגיע התחנה שלי חשבתי להישאר על הרכבת רק כדי לשמוע את ההמשך. שאר יושבי הקרון צחקקו, או גלגלו עיניים לתקרה , ילדים שמרו ממנו מרחק...

ניו יורק מלאה במשוגעים, ולפעמים, אתה נתקל באחד שפשוט אי אפשר להתעלם ממנו. אולי אין פה באמת יותר משוגעים מכל מקום אחר, אבל אלו שכאן הם בטוח יותר אקספרסיביים...
כך או כך 10 דקות לידם ברכבת ואתה מרגיש שפוי ונורמאלי כמו שלא חשת מעודך, כאילו כל תסביכיך הם רק אדוות קלות על פני אגם שקט וצלול כבדולח. (אבל מי משווה) ירדתי ברחוב 59 והחלפתי רכבת, אני סקרן עד איפה הוא המשיך, ולאן הוא בכלל נסע. אולי הוא תמיד רק ב"דרך".

נ.ב
אחרי שאני חושף כאן את כל תהפוכותיי הרגשיות אני מקבל תגובות. אני קורא את כולן בתשומת לב ובשמחה, אני מתנצל שאני לא מגיב לתגובות, אני פשוט מרגיש שיותר נכון רק להקשיב להן, תודה לכל אחד מכם שמתייחס, זה חשוב לי מאוד.

חג מוארים שמח
שרן
לתגובות בבלוג של שרן

פורום חדש נפתח באתר – תזונה בריאה בהנהלת ד"ר אופירה שאול וד"ר איילת רוזנפלד.

מדור שבועי עם מתכוני בריאות עלה לאתר בניצוחם של השפים זוהר צמח וילסון ואביטל סבג , והשבוע מרק עדשים לחורף.

ענבר - פרסום באתר: 054-5489148 < ליצירת קשר
הדר – מנהל תוכן < 054-6345230 ליצירת קשר

הסדנה בסיני- christmas
27 - 24 בדצמבר
בעקבות ההצלחה הגדולה של סדנת נוב' 09,חוזרים אנו למקום ממנו התחלנו את הכל, סיני האהובה שכולנו כל-כך כמהים אליה. 4 ימים של שכרון חושים בחוף "סולטאנה", בדיונה הקטנה שבנואייבה- יוגה ,פילאטיס, מדיטציות ועיסויים - ברוכים השבים לגן העדן. הזדרזו מקומות אחרונים..
הודו – מסע עם מצלמה
19 בפברואר - 6 במרץ
17 ימים בדרום הודו בהנחיית: ד"ר ענת בוצר , מסע בין פנים לחוץ במפגש עם: מקורות התרבות והאומנות ההודית, פאר היצירות של שושלות המלכים קדומות, מוקדי "עלייה לרגל", נופים קסומים ומרכזים רוחניים. ההרשמה בעיצומה ונותרו מספר מקומות מוגבל.
תטא הילינג עם אור קורן
31 בדצמבר- 2 בינואר
רוצים ללמוד איך לברוא את מציאות חייכם? לדעת לעבוד עם התת מודע? וללמוד כיצד לרתום את כוחן של האמונות לתהליך ההתפתחות והריפוי שלנו? בכל תחום בחיים בו נבחר וכל זאת בפשטות ובקלות. תטא הילינג - לעבוד ישירות עם אנרגיית המקור, קורס יסוד עם אור קורן
תאילנד - ערב מבוא
19 בדצמבר
אייל ענבי - " סיני טריפס" וניר הרפז - "OTHERWAYS הפקות עולם" מזמינים אתכם לערב מבוא נוסף, לכל מי שהחמיץ, למפגש עם המדריכים, המורים, האורחים והמסלול המפנק שיצרנו עבורכם לטיול לתאילנד שיוצא בחודש ינואר.
HUNA – מחשבה יוצרת מציאות
20 - 13 בדצמבר
HUNA – מחשבה יוצרת מציאות " כל מטרה ניתנת להשגה אם יש את הכלים המתאימים וההדרכה להשתמש בהם "
הלאמות דבורה ואריה צביאלי בישראל
14 בדצמבר - 2 בינואר
הלאמות דבורה ואריה צביאלי מגיעים לסדרת סדנאות וקורסים על פי הבודהיזם והיוגה הטיבטיים. זוהי הזדמנות מיוחדת במינה לפגוש את הלימוד הבודהיסטי והיוגי בצורתו האוטנטית, מועבר במיומנות רבה ובגובה העיניים. הנחייתם של לאמה דבורה ולאמה אריה היא מרתקת, רבת השראה וישימה.
לנשום אל החיים- סדנת נשימות עם רישי
19 - 17 בדצמבר
סופש הקרוב של עבודת הנשימה האינטגרטיבית . לגלוש על גלי הנשימה... זהו מסע פנימי מרגש, המביא לשינוי בכל הרבדים: ליהנות מעצמך, לאהוב את הגוף, לנשום באופן בריא, לפתוח את הלב לריפוי מערכת יחסים בריאה עם עצמך ועם העולם ולחגוג את החופש שבמהות הנשימה, האהבה והמדיטציה.
קורס תטא הילינג בסיס עם פבקה קציר
19 - 17 בדצמבר
אין כמו חנוכה בשביל להתחבא לאור הבורא וללמוד לממש ולהשתמש בו בחיים. בתטא הילינג עושים בדיוק את זה! רוצים ללמוד לשנות את המחשבות, הרגשות והדפוסים- וליצור ריפוי והתפתחות. רוצים לתקשר ולעבוד עם הבורא? מוזמנים באהבה לקורס יסוד שיעניק לכם את הכלים.
טקס הליכה על אש - FIREWALKING
19 - 18 בדצמבר
ההליכה על גחלי אש- FIREWALKING היא טקס עוצמתי רגשי ואנרגטי, בו מתחברים לכוח הטרנספומטיבי של האש, חוצים דרך הפחדים ומגלים שאנו יכולים הרבה מעבר למה שחשבנו. הזדמנות לשנות חיים,להדליק את התשוקה לחלומותינו, וללכת לעברם באומץ. הצטרפו לקבוצה החזקה שכבר קיימת
סדנת צ'י קונג לפתיחת הלב עם לי ג'ינג
19 - 18 בדצמבר
לי ג'ינג תעביר סדנת סופשבוע שבה נלמד, "שנג זן הילינג צ'י קונג" - סדרה שמתמקדת בריפוי הגוף והנפש, בחיבור לכוחות הריפוי הפנימיים שבתוכנו, ולכוח הריפוי של הצ'י והיקום. תרגול זה מחזק את המערכת החיסונית, מתאים לכל אדם ויכול לעזור לאנשים עם בעיות בריאותיות שונות.
התרחבות הלב סדנת צלילי מרפא
19 בדצמבר
עבודה עם הלב מזמינה מפגש עם שורש הווייתנו ומרחיבה את קבלת האהבה בחיינו כאהבה עצמית וכאהבה שמגיע מהסביבה. סדנת צלילי מרפא עובדת על העיקרון של רפואת תדרים והיא משולבת הנחייה, מודעות נשימתית, וצלילים המופקים מקערות טיבטיות, גונג ודיג'רידו ( כלי אוסטרלי)
חיים של אישה- סדנת כתיבה לנשים
19 בדצמבר
הסדנאות הן אפשרות לגעת, להעלות, לכתוב ולחוות את הסיפורים שלנו בליווי תומך, מקצועי ואוהב; עם הדהוד תופים אינדיאניים; בחברת נשים כמוני וכמוך, מיוחדות, אחרות ודומות, שבת הקרובה בתל אביב.
שירה מקודשת בבנימינה- ויסמאי וקול-האור
19 בדצמבר
במעגל נשיר יחדיו שירי תפילה, קדושה, והודיה מרחבי העולם – בעברית, אנגלית, סנסקריט ופורטוגזית, בהאג´נים ושירה מהמזרח, שירים מהמסורת היהודית, שירי ריינבואו, ותפילות מתרבויות שונות. המסע המוזיקלי של הערב ינוע בין מקצבים איטיים למהירים, בין שלווה להתרוממות רוח.
איזון אנרגטי ללא תשלום
20 בדצמבר
אתם מוזמנים להצטרף לקבלת איזון אנרגטי (ללא תשלום) שישלח ע"י יוחאי ישראלי. האיזון הקרוב יתקיים ביום ראשון 20.12 בשעה 22:00 וניתן כבר להירשם אליו בדיסקרטיות. האנרגיה תשלח להיכן שתהיו. הפרטים המלאים באתר של יוחאי ישראל
ערב זוגי באמנות הטנטרה - דקה / דקיני
22 בדצמבר
ערב מיוחד שהוא גם מסע זוגי לעבר הטנטרה וגם ערב מבוא לקראת קורס הכשרת המנחים... התרגול הינו תרגול מעמיק וזוגי המתאים לזוגות שרוצים לחוות מעט מאמנות הדקה / דקיני לפני שהם מחליטים אם להמשיך בדרכם בקורס מעמיק יותר.
וויג'י היוגי מדארמסאלה, מגיע למיוגה
27 - 24 בדצמבר
סדנת אשטנגה ויניאסה עם ויג'י- המורה הדגול מדרמסאללה. ויג'י יעביר סדנאות בנות שעתיים במהלך הסופ"ש הקרוב במרכז מיוגה  במגוון שעות, מתאים למתחילים ומתקדמים
לכתוב פרא - סדנת כתיבה עם גבי ניצן
26 -24 בדצמבר
"לכתוב פרא" היא הרפתקה דרך כתיבה. הרפתקה של גילוי עצמי והקשבה. במהלך סופשבוע חוויתי ומרתק נשתמש בכתיבה בתור הכלי, הנתיב שיוביל אותנו פנימה, אל המקומות העמוקים שמתוכם אנו יוצרים, חיים, חווים. כל זאת בהנחייתו המרתקת של הסופר ועיתונאי גבי ניצן (באדולינה, פרא).
לגעת בטנטרה- סדנאות ליחידים ולזוגות
25 בדצמבר - 26 באפריל
מגוון סדנאות (סופי שבוע ושבועיות) חוויתיות ליחידים ולזוגות בהן נתבונן וניגע בחושניות,בלב ובמה שבינהם. נחווה את סודה של הדרך הטנטרית להתמיר אנרגיה מינית ולהסיר מחסומים בשילוב מדיטציות טנטריות להעצמת המודעות. זה הזמן להפתח ולאפשר אהבה בחיינו בסדנא ייחודית ומעמיקה
"נושאות חיים" קורס מיוחד להריון
26 - 25 לדצמבר
"נושאות חיים" – קורס מיוחד להריון ההריון הנו חלון הזדמנויות התפתחותי עצום עבור התינוק ומכיל אף את הזרעים של חווית הלידה והאימהות. מפגש סוף שבוע לזוגות בכל שלבי ההריון, על מנת לעודד את הפונציאל האנושי של התינוק והתקופה.
ריקודים מקודשים עם ג'יוואן
26 - 25 לדצמבר
גורדייף עבד בעיקר דרך ריקוד והשאיר אחריו מעל ל-150 ריקודים ותרגילים. הם ידועים בתור ריקודים מקודשים או פשוט 'התנועות'. לכל תנועה הלחין גורדייף מוסיקה מקורית. התיאוריה של גורדייף מתארת מצב בו הדפוסים שלנו כופים עלינו אוטומטיות,מאגר מוגבל של רגשות, מחשבות ותנועות.
תטא הילינג מתקדמים עם עימנואל לב
31 בדצמבר- 2 בינואר
עימנואל לב, ותיק המורים לתטא בארץ, מזמין אתכם לעבור לשלב הבא עם קורס תטא הילינג מתקדמים. הקורס מיועד לאלה שעברו את הקורס הבסיסי ומעוניינים להעמיק את יכולות הריפוי שלהם ולקבל כלים נוספים. סופ"ש עצמתי לרגל השנה החדשה שיכלול גם ריברסינג ושירה מקודשת.
סדנת יום עם הסופר גבי ניצן
23 - 15 בינואר
סדנת יום עם הסופר גבי ניצן ("באדולינה") בתל-אביב ובפרדס-חנה. מהלך סדנת יום יצירתית ומפתיעה, ניכנס אל אחורי הקלעים של תסריטי-חיינו, ודרך תרגילי כתיבה והתבוננות נלמד איך להפוך את העט למטה קסמים של ממש, כזה שיכול לספר את סיפור חיינו מחדש. אין צורך בניסיון בכתיבה!
קבוצת תזונה לנשים עם זהר צמח וילסון
19 בינואר - 16 במרץ
תזונת הגוף הבריא - תהליך קבוצתי לנשים ליצירת אורח חיים בריא. זהו מסע בן עשרה מפגשים לזיהוי והשתחררות מתכתיבים שאינם תורמים לצמיחתנו. הדגש איננו על כוח רצון ומשמעת עצמית אלא על יצירת אלטרנטיבות תזונתיות לפי גישת התזונה האינטגרטיבית המתייחסת לגוף, לנפש, ולרוח.
פסטיבל נומיינד אביב - ריקוד יוגה מוזיקה ומדיטציה
18 - 20 במרץ 2010

הפסטיבל הזה מיועד למי שרוצה את הדבר האמיתי! שלושה ימים בים המלח עם המנחים הכי טובים שיש לתת לגוף לזוז, לתת לנשמה לפרוח. לפרגן לעצמנו שקט וחוף ים, אוכל טוב ומוזיקה. ובסוף היום כשהרגליים כבר קרועות מרוב סדנאות לשחרר את האני הגבוה, לתת לעצמי לצוף במי מלח תענוג!

סדנת Life Management בעברית ניסים אמון
26 - 18 באפריל 2010
מסע מרתק בין מזרח למערב, בין פסיכולוגיית הגשטאלט לבין הזן והבודהיזם, העוסקת בעקרונות לניהול חיים מאוזנים. בדרך פשוטה ובהירה מוליך ניסים אמון את המשתתפים מבעד למסך הרגשות והמחשבות האישי, תוך יצירת מודעות הולכת וגדלה, לעבר מצב בו הכל בסדר, כל רגע, כל הזמן.
הו'אופונופונו – עם מאבל כץ, ארה"ב
7 בינואר 2010
הו'אופונופונו – אומנות ריפוי הוואית עתיקה, סמינר יום מעמיק עם מאבל כץ, ארה"ב. מורה וסמכות מהמובילות בעולם. כשגו' ויטלה, מיוצרי הסוד, גילה את השיטה הוא אמר עליה: ההו'אופונופונו מרחיק לכת הרבה מעבר "לסוד". בואו להבין, להתנסות, לחוות את קסמה של השיטה בסמינר מעמיק. הו'אופונופונו - להתאהב בעצמכם מחדש!!!
מתכון חורפי למרק עדשים
זוהר צמח וילסון אביטל סבג
קבלו מתכון מיוחד לימי החורף. מרק עדשים. העדשים שייכות למשפחת הקטניות. הן עשירות בחלבון ודלות בשומן ולכן הן רכיב חיוני אצל צמחונים. הן גם עשירות בסידן, מגנזיום, ברזל, הויטמינים A ו-B1, חומצה פולית, וסיבים תזונתיים.
פסטיבל טיולים ואגדות בחנוכה
המלצת השבוע: מני נחמן
בואו לחגוג עם הילדים בטבע ללא תשלום  ביער בן שמן 16.12.09 קוסם, תיאטרון בובות, יוגה-צחוק הורים-ילדים, מספרי אגדות, פינות יצירה, הפעלות בתנועה, צבעי גוף ונצנצים, הדלקת נרות חנוכה ולא לשכוח כמובן, טיולים ביער בן שמן המקסים. אלטרנטיבה אחרת לקחת את הילדים במקום לקניונים לצאת אל הטבע, מומלץ בחום.
על אהבה וזוגיות
מהבלוג של: קים
"מה אתה חושב", היא מתפרצת, "שלי קל? שוב פעם לחזור לחיים שהיו לנו פעם? אין סיכוי, ולשם הוא גורר, תאמין לי, אני מכירה אותו טוב ואתה לא נמצא איתנו כל הזמן, הוא מנסה לקחת אותי שוב למקום שלא טוב לי בו, אני יודעת, כן הוא היה יותר טוב, אבל עברנו לא מזמן למקום חדש והוא נלחץ ושוב פעם הוא מסתכל על אנשים אחרים ומשווה ולחצים אותו ואני מרגישה שאין לו מספיק כוח ושוב לא יהיה לנו טוב..." את המשפט האחרון היא כבר בוכה החוצה.
לגרש את החושך
מהבלוג של: מיכל סופר
במידה והנכם מעוניינים לשנות משהו אם זה בבן הזוג/הורה/ילד התחילו לשבח אותו על הדברים הטובים שעושה, ועל ההתנהגות הטובה שלו ותראו שהדברים הטובים שאתם אוהבים יגדלו. כשאנו משבחים באופן כנה ומהלב- הלב של אותו אדם נפתח, והוא ירצה לתת מעצמו יותר כי ירגיש טוב עם עצמו. ואנו נרוויח פעמיים- פעם אחת מהנתינה שלנו מהלב ופעם שניה מכך שעשינו טוב למישהו שאוהבים וערך מוסף מכך שנקבל- הדפוס שאנו פחות אוהבים אצל האחר ילך וידעך עד שייעלם.
ספריה לעובדים הזרים
מאמר מאת: מיכל פישר
בימים אלה הוקמה בגן לוינסקי, בשכונת נוה שאנן בדרום תל אביב, ספרייה ציבורית רב-תרבותית ורב-לשונית לבני הקהילות הזרות בעיר. הספרייה מאפשרת לבני הקהילות בני כל הגילים נגישות לספרות בשפות האם שלהם, ומציעה את הקריאה כמרחב אינטימי וחופשי לו זכאי כל אדם באשר הוא אדם
משרת החלומות
מאמר מאת: מיטל ארסטר
חשבתם פעם על כך שהמילים "עבודה" ,"עבד" ו"שעבוד" נגזרות מאותו השורש? רק עובדה זאת כשלעצמה יכולה ללמד אותנו מהי הדעה או האמונה הרווחת בחברה שלנו על עבודה. רובנו תופסים "עבודה" כמשהו שחייבים או מוכרחים לעשות לפרנסתנו. אצל רובנו זהו הכרח ולא בחירה. חלום ה"להיות מיליונר עד גיל 40" הוא חלום שרבים מאיתנו מחזיקים בו. אנחנו חושבים שאם יהיו לנו "הרים" של כסף, לא נצטרך ולא נרצה לעבוד.
שומן כמורה דרך להארה
מאמר מאת: אבי חברוני
כדי לרדת במשקל ולהפחית מכמות השומן בגוף יש לפענח מתוך שכבת השומן את האמת המסתתרת בה. גילוי של הידע המקודד בשכבה הזו מביא להגנה גופנית, להבראה ולירידה במשקל שהיא תוצאה של הפיכת שכבת שומן פיזית חזרה לאנרגיה של ידע
להבריא מטראומה
מאמר מאת: מיטל וייסמן
טראומה נהפכת להיות פוסט טראומה בעקבות שחזורה מספר רב של פעמים בזיכרון. הכי טוב לטפל באירוע טראומתי כמה שיותר קרוב למאורע, ככל שעובר הזמן האירוע נחרת יותר עמוק, כיוון שבכל שליפה מחדש של הזיכרון מתחזק קידודו המאיים. הנחיה בדמיון מודרך יכולה להבריא את הטראומה בעזרת חזרה של חוויה אחרת מספר רב של פעמים.
מידע לפרסמים| מעוניין לכתוב בפורטל| כניסה למפרסמים| צור קשר| מי אנחנו| טל: 03-6244115|