חדשות NoMind גליון 229 22.02.10 מידע על סדנאות, מאמרים ובלוגים
דף הבית

פורים שמח ואביבי לגולשי נומיינד,
בין מזג האוויר השרבי אל החורף שבפתח לקראת סוף השבוע, אני נזכר שאנחנו בכלל בתוך עונת החורף. לפעמים בחיים שלנו דברים קצת משנים צורה, מתערבבים, אבל עונות השנה תמיד היו ברורות, כמו לילה ויום, ופתאום שבוע שרבי בתוך החורף, האם גם מזג האוויר מתבלבל?

הניוזלטר שלנו מלא בדברים טובים לשבוע הקרוב ולאחריו, אני נהנה לראות איזה שפע מציע לנו היקום, אנחנו צריכים רק לקטוף. השבוע בקרתי במרכז ביכורי העתים, 3 קומות של יצירה ואומנויות, מחדר אחד בוקעים קולות של תאטרון, חדר ליד רקדניות בלט מתרגלות פוינט ופלקס. בקומה מעל חזרות לפסטיבל רוק, ובמסדרון שחקנים צעירים מתרגלים מונולוגים להצגה. זה היה ממש מעורר השראה לראות כל כך הרבה יוצרים ואומנים במקום אחד שממש עושים אומנות ולא רק מדברים על.

המקום שוקק חיים בערב ולרגע נדמה שאני מטייל בתוך 'תהילה' הסדרה המיתולוגית, עצמתי את עיני לרגע ונתתי לקולות השירה ביחד עם מקהלת התאטרון ורקדניות הבלט והפסנתר שלהם להכנס לתוכי וזה הייתה יצירה מדהימה. עם המון שקט.

ונסיים בסיפור זן - שערי גן עדן
חייל אחד, נובושיגיי שמו, בא אל הקואין ושאלו, " האם באמת יש גן עדן וגיהינום" ?, שאלו הקואין, " מי אתה "?, השיב הלוחם, " סאמרואי אנוכי".
"אתה חייל ? תמה הקואין. " איזה מין שליט הוא זה שיסכים לכך שתהיה שומר ראשו. הרי פנייך נראים כפניו של מחזר על הפתחים"!. בערה בו חמתו של נובושיגיי עד כדי כך שהחל שולף את חרבו, אבל הקואין המשיך ואמר, " ובכן, גם חרב לך! אבל יתכן שנשקך קהה מכדי עריפת ראשי".
מששלף נובושיגיי את חרבו, אמר הקואין, " בזה נפתחים שערי הגהינום!".
למשמע מילים אלה נתחוורה לו, לסמוראי, משמעתו של החכם, והוא החזיר את חרבו לנדנה והשתחווה.
אמר הקואין, " בזה נפתחים שערי גן עדן".

שיהיה לנו פורים שמח,
הדר
לבלוג של הדר

המלצת המערכת לשבוע הקרוב
בוא לחגוג במדיטציית אום מיוחדת לפורים שבה כולם מחופשים למי שהם חולמים להיות, שריינו לכם מקומות מראש אצל אריאלה.

כתבתם מאמר מעניין ? רוצים לפתוח בלוג? חולמים לנהל פורום? כתבו להדר עורך התוכן.

ענבר - פרסום באתר: 054-5489148 ליצירת קשר
הדר – מנהל תוכן: ליצירת קשר

שיטת " יוגה - צ'י גונג "
בימי: שלישי, שישי
שיטת יוגה - צ'י גונג עבודה פנימית וחיצונית(התורה המלאה) מרכז סדהנה מציע את שיטת "יוגה –צ'י גונג" לבריאות מושלמת, חסינות ממחלות, הארכת תוכלת החיים והתפתחות נפשית ורוחנית. השיטה מתחלקת באופן כללי לשני חלקים: 1. שינוי הגידים והשרירים. 2. שטיפת מח עצמות תרגול שוטף במשך כל השנה
החיפוש אחר הזוגיות
6 - 5 במרץ
החיפוש אחר הזוגיות האבודה. סדנת סופשבוע בה ננסה לחקור יחדיו את מה שקורה לנו במצבים הקשורים במערכות יחסים. נתבונן בתחושות גופניות, ובמערכות יחסים מהעבר כדי לחקור את תהליכי העומק בתוכנו כשאנו נמצאים עם אחרים. לימוד ותרגול מהפסיכולוגיה התהליכית.
סדנת "המסע"
5 - 3 במאי
המסע הוא תהליך מובנה, פשוט ועוצמתי, המראה לנו את הדרך אל חוכמתו האינסופית של הגוף האנושי, ומאפשר לנו להפיק ממנו את הריפוי לו הוא זקוק. זו שיטת ריפוי ברמת התא אשר יעילה למחלות כרוניות, סרטן לסוגיו, דיכאון, משבר רגשי, וכן בהתמודדות עם קשיי היומיום
יוה ופילאטיס בטורקיה
5 - 1 באפריל
אנחנו מזמינים אתכם בחוה"מ פסח , לחוויה מסוג אחר,חופשה בשמורת הטבע "צ'יראלי", מהיפות שבטורקיה, שבמסגרתה : יוגה, פילאטיס, ומדיטציות ,הסדנה מכוונת למתחילים וגם למתקדמים בואו להיות חלק מהצלחה ענקית בת 4 שנים...מס' המקומות מוגבל ל 35 משתתפים הקדימו להרשם
סדנת תרגול מחול סופי
23 בפברואר
המחול הסופי הינו חלק מהפרקטיקה הסופית הנקראת סמאע. הסמאע נתפס בראש ובראשונה כסמל למפגש הראשון, הקדם בריאתי, בין האל לנשמות בני האדם, וכניסיון לחזור על המפגש הקדמון בעולם הזה. בואו לחוות איכויות כגון שחרור, התמסרות, איזון, מרכז וחופש מכל מה שמגביל אותנו.
מדיטציית אום מיוחדת לפורים
25 בפברואר
מדיטצית אום ענקית חד-פעמית מפתיעה ומרגשת באווירת עַדְלָיָדַע לפורים! בואו והפכו את דמותכם למשהו חדש ומפתיע, הרשו לעצמכם להעיז, לגלות דמויות ופנים נוספות בחיינו, להיות יצירתיים ולתת ביטוי לפנימיות שלנו לצאת אל העולם.
לנשום אל החיים- סדנת נשימות עם רישי
27 - 25 בפברואר
שלושה ימים באשרם במדבר בהם נחלוק יחד חוויה עשירה של ריפוי וטרנספורמציה דרך הנשימה. זהו מסע פנימי מרגש אשר תומך בתהליך של צמיחה אישית והתפתחות תוך כדי גילוי הסוד הקסום של נשימת החיים. לנשום אל החיים עם רישי הינה סדנה ייחודית ועוצמתית.
פורימיני מטבוחה - נשף פורים
25 בפברואר
לאחר סיבוב הופעות בבנגקוק תאילנד לעיני אלפי מוקסמים ורוקדים בטירוף. מגיעים המטבוחה פרוג'קט לנשף פורים לחברים, כמיטב המסורת מבית 'לב העולם הפקות' הרבה הרבה מוסיקה טובה, תחפושות  ואינסוף חופש ואהבה. לילה מטורף של משתה עדלאידע, המטבוחה פרוג'קט במופע פורים
תטא הילינג-שיטה מדהימה לריפוי ולהגשמה
28 - 26 בפברואר
חוויה קסומה וידע נשגב. נותרו מקומות בודדים. פוטנציאל אדיר לשינוי מהותי בחיים, שינויי דפוסי חשיבה חוסמים, כלי אדיר לריפוי, להתפתחות, לצמיחה, התחברות לאהבה ללא תנאי, בריאת מציאות רצויה דרך חיבור לאנרגיית הבריאה כולה ודרך גישה לתת-מודע באמצעות גלי תטא במוח.
פורים שמח עם מעגל שירת הלב של שמעון לב
27 בפברואר
בשמחה ובששון נתכנס לערב עליז במיוחד עם שירי חג ושירי תפילה לחג הפורים. תבואו עם הרבה מצב רוח ואפשר לבוא עם תחפושת. שירת הלב הנו מעגל שירה מקודשת הנע בין שירה מדיטטיבית לבין אקסטזה פותחת לבבות, מעגל בו כולם שווים ויושבים ביחד ללא הפרדה של במה וקהל.
סינמה נירוונה עם פרופ' יעקב רז
27 בפברואר
מפגש קולנועי מרתק עם פרופ' יעקב רז על משמעות התרגול הבודהיסטי. יוקרן הסרט:היוגים של טיבט סרט היסטורי ורוחני המתעד את השריד האחרון ממסורת היוגים של טיבט. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש
יסודות אמנות הדקה/דקיני לזוגות
23 - 2 במרץ
מעוניינים ללמוד את אמנות האהבה והמיניות המקודשת?  מעוניינים לפתוח רובד חדש ועוצמתי של אינטימיות זוגית? הידע הזה נמצא בהשג יד שלכם וכל מה שצריך לעשות הוא לפתוח את המקום האינטימי שלכם עם עצמכם...
הכשרת מאמנים רוחניים: דר' ירון זפרן
3 במרץ
קורס להכשרת מאמנים אישיים בגישה רוחנית - הוליסטית. קורס יחודי וחוויתי, נושא תעודה מקצועית המוכרת על ידי ארגון המאמנים. את הקורס מנחים צוות המכללה ללימודים רוחניים, בהנהלת דר' ירון זפרן, סופר ומרצה בינלאומי. נפתחים קורסים בוקר וערב בתל אביב. מילגה תינתן למתאימים!!
סדנת "חיבור נכון לרצון"
6 - 4 במרץ
סדנאות "חיבור נכון לרצון" מתקיימות בסופי שבוע של ירח מלא במקומות קסומים בטבע ליד מים זורמים. ולמה להתחבר לרצון? משום שהרצון היא הביטוי של אמא-אדמה בתוכנו- ביטוי הנשיות, הרגש והמיניות. הרצון היא תשוקת החיים שלנו, היא ישות החופש שאנחנו
לחיות חופש - הרזיה דרך מודעות לגוף
9 במרץ
תהליך פורץ דרך להרזיה דרך מודעות לגוף. המשתתפות מקבלות כלים מעשיים להרזיה ופיתוח שפע בכל תחום בחיים, מפגשים אישיים משולבים בתהליך קבוצתי, עבודה מגוונת על רבדים מנטאליים, רגשיים, פיסיים, ורוחניים. המטרה-הרזיה,חיבור  לגופנו ולעצמנו, וחופש מהתעסקות באוכל.
אמנות הטנטרה - סדנת טנטרה עם סמבהבו
13 - 10 במרץ
זו הזמנה לחקור מימדים בלתי נודעים של אהבה.. אמנות הטנטרה עם סמבהבו - סדנת עומק בת 4 ימים העוסקת ברבדים העדינים והעמוקים של מהותנו בנושאי מיניות, אהבה, רוך, תקשורת וטרנספורמציה של דפוסים ואנרגיה דרך מדיטציות, תרגולים והוויה טנטריים.
תטא הילינג מתקדמים עם עימנואל לב
13 -11 במרץ
קורס תטא הילינג למתקדמים מיועד לאלה שעברו את הקורס הבסיסי ומעוניינים להעמיק את יכולות הריפוי שלהם ולקבל כלים נוספים לריפוי והגשמה. קורס המתקדמים מאפשר קפיצה אדירה ביכולות הריפוי לעצמנו ולאחרים, העמקת הידע הנשמתי ופתיחה נוספת של היכולות האינטואיטיביות.
נגיעות של אהבה - ערב חוויתי לזוגות
12 במרץ
להביט בעיניים, לגעת באהבה, לחוש את קצב הלב ולהתמוסס זה בזו בערב שישי מפנק ואוהב. אתם מוזמנים לפתוח את האביב הפורח  בערב חוויתי עדין ונעים במיוחד לזוגות אוהבים...
ברגוע
13 - 12 במרץ
סופ"ש של מדיטציה וכייף בטבע. רגע לפני עונת הפסטיבלים וכניסת האביב..רגע לפני החגים והניקיונות..נחגוג סופ"ש אינטימי של חברים וחיבור פנימה בכפר הנופש המדהים מצוקי דרגות. מגוון מדיטציות אקטיביות, קצת סדנאות, קבלת שבת עם מוסיקה חיה, קומזיץ חגיגי, מסיבת שישי.
פסטיבל נומיינד אביב - ריקוד יוגה ומדיטציה
20 - 18 במרץ
הפסטיבל הזה מיועד למי שרוצה את הדבר האמיתי! 3 ימים בים המלח עם המנחים הכי טובים שיש לתת לגוף לזוז, לתת לנשמה לפרוח. לפרגן לעצמנו שקט וחוף ים, אוכל טוב ומוזיקה.ובל נשכח , זו גם חופשה שטופת שמש עם כל הפינוקים של מלון "צל הרים" - ספא חינם, בריכה, חוף ים פרטי.
רטריט שתיקה והתבוננות עם קרטר
20 - 18 במרץ
סופ"ש רטריט שתיקה והתבוננות באשרם במדבר - הזדמנות לחקירה פנימית מעמיקה במסורת האדוויטה ע"פ ראמאנה מהרישי, דרך שאלות ותשובות נקבל כלים להתבוננות אחרת, מודעת , אל ועל החיים.
תטא הילינג יסוד עם יוחאי ישראלי בת"א
21 - 19 במרץ
יוחאי ישראלי הינו מהמורים המנוסים בארץ לתטא הילינג ובעל נסיון טיפולי עשיר הן בתטא הילינג והן במגוון שיטות טיפול נוספות. בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בהתנהגות ארגונית ובעל נסיון טיפולי עשיר. אתם מוזמנים לקורס חוויתי ומרגש שיקח אתכם אל העצמה הפנימית שלכם.
ריטריט במסורת מורה הזן טיך נהאת האן
11 - 7 באפריל
"לגעת בשלווה" - חמישה ימים של לימוד ותרגול אמנות החיים בתשומת לב,  בקיבוץ חוקוק שליד הכנרת, עם ארבעה ממוריו של טיך נהאת האן, מורה הזן הוייטנאמי הנודע. "אין דרך לאושר, אושר הוא הדרך" טיך נהאת האן
לכתוב פרא - סדנת כתיבה עם גבי ניצן
17 - 15 באפריל
סדנת יום עם הסופר גבי ניצן בתל-אביב ובפרדס חנה. כשמשנים את הסיפור, משנים את המציאות! סדנת יום יצירתית ומפתיעה, ניכנס אל אחורי הקלעים של תסריטי-חיינו ודרך תרגילי כתיבה והתבוננות נלמד איך להפוך את העט למטה קסמים של ממש, כזה שיכול לספר את סיפור חיינו מחדש.
סדנת Life Management בעברית ניסים אמון
26 - 18 באפריל
סדנת Life Management של ניסים אמון. הסדנא הינה מסע מרתק בין מזרח למערב, בין פסיכולוגיית הגשטאלט לבין הזן והבודהיזם, העוסקת בעקרונות לניהול חיים מאוזנים. הסדנא תתקיים בשפה העברית, כל סידורי הסדנה יעשו במרוכז ע"י נומיינד. ההרשמה בעיצומה.
פסח בכרתים עם חנה אבני
5 - 1 באפריל
מסע העצמה אישי עם חנה אבני בחוה"מ פסח בכרתים. במקום בו הזמן עצר מלכת, בחווה האקולוגית Lasinthos Eco Park בפסגות ההרים של כרתים. על צלע הר שלמרגלותיו כפר רומנטי קסום כמו באגדות. נותרו מקומות אחרונים
סדנת ליקוט צמחי מרפא ומאכל
המלצת השבוע: מני נחמן
שישי 26/2: סדנת ליקוט צמחי מרפא ומאכל בהדרכת : ד"ר שמואל בן נפתלי ממכללת ת-מרה בנחל אלכסנדר ונמשיך להפנינג שוק אורגני ירוק, שוק קח-תן של פריטים שלא צריכים, הפעלות לילדים ומבוגרים והכל בחינם
אורז בסמטי מלא
במטבח עם זהר ואביטל
במתכון של השבוע הזה נלמד להכין אורז משודרג. הצירוף של עדשים ואורז יוצר עבור גופנו חלבון מלא. האורז הבסמטי ערב לחיך עבור מבוגרים וילדים כאחד, גם כשהוא בגירסה המלאה שלו. דבר זה יכול להקל מאוד על הורים מכיוון שילדים רבים אינם אוהבים אורז חום (אורז מלא), אך בכל זאת יהנו מאורז בסמטי מלא.
פשוט אני
מהבלוג של: רונלי פלד
תנו לעצמכם BREAK מהחפירות האלו, ופשוט תחיו את החיים.
ואני אתכם, גם אני, או מי שאני לא אהיה, מבקשת בזאת להפסיק מעצמי לחפור בעצמי, ופשוט להיות עצמי ודי! מי שנולד הרוויח!
הזדמנות להתנדבות בפורים
מהבלוג של : חברה טובה
חברה טובה מארגנת מסיבות ענק לבעלי צרכים מיוחדים לכבוד חג הפורים בכל רחבי הארץ, וזקוקים למתנדהים מכל חלקי הארץ, הגיע הזמן לתרום מעצמכם למען..
עשב חיטה - הנס הירוק
מאמר מאת : נטלי שוינקלשטיין
עשב החיטה הוא צמח הגדל מחיטה אורגנית ומשמשת בעיקר בסחיטה למיץ לצורך רפואי. יש לשתות את מיץ עשב החיטה על הבוקר או שעה לפני ארוחה, דבר חשוב נוסף שיש לזכור זה שאין לאכול את העלים של עשב החיטה אלא רק לעשות ממנו מיץ. העשב לא מתעכל בגוף ועלול ליצור חסימות במעיים.
הפרק השישי
מהבלוג של : אנה לדרמן
אני מקבלת מייל מהאקס שלי. אני חוזרת שוב לאותו רחוב. ברגש יש בור. אני נופלת לתוכו. אלא שהבור אינו אותו בור. אני יוצאת די מהר ולא נבהלת מהנפילה. הכל בסדר
צמיחה רוחנית
מאמר מאת : ארלט גדי-אטלס
ולכן הסבל הוא היהלום דרכו התודעה חווה את העושר האין סופי שלה, הגוף והנפש שלנו הם כלי יקר ביותר, המאפשר לאדם לזכך תכונות ורגשות אנושיים לאיכויות הוויה, שהן איכויות של התודעה, ולהתמזג איתה
מבצע התרמה למען תושבי האיטי
מאמר מאת : מיכל פישר
אפרופו "עניי עירך": בשיחות סלון, בערבי שישי ובמסדרונות בעבודה נשמעות תגובות שונות ביחס לעזרה של ישראל להאיטי: חלק מהן אמפטיות ומלאות הזדהות, בנוסח: "מסכנים תושבי האיטי", "איזה אסון נורא", "חייבים לעזור" וחלק מהן מצטטות את "עניי עירך קודמים", וטוענות ש:"שקודם צריך לדאוג לתושבי שדרות/ למפוני גוש קטיף/ לרעבים".
המסע
מאמר מאת : אורלי בר-קימה
המסע הפנימי מתחיל בירידה מודרכת דרך שכבות הרגש וההתמסרות להן, עד שמגיעים לתוך מרחב לא מוכר, אזור לא נודע שעלול להיתפס כריקנות, כתחושת אפסיות, כתקיעות, כהות חושים, ערפל, חלל, חור שחור או מנהרה. האינסטינקט הראשון שלנו הוא להירתע מלהיכנס אליו, אך אם מתמסרים לו זוכים לקבל מפתח לדלת דמיונית שלוקחת אותנו בסופו של דבר אל חוויית "המקור", אותה מודעות אינסופית וחסרת גבולות שהיא המהות שלנו
שלום טנטרי עם הגוף לנהגים
מהבלוג של : ענת לידרור
בטנטרה אחד החוויות החשובות הבסיסיות היא תנועת אנרגיית החיים בגוף. כשאנחנו מתחילים לעבוד על התנועה שלה בתוך הגוף, לא פעם התגובה הראשונה היא חוויה של תקיעות.
מידע לפרסמים| מעוניין לכתוב בפורטל| כניסה למפרסמים| צור קשר| מי אנחנו| טל: 03-6244115|