חדשות NoMind גליון 232 15.03.10 מידע על סדנאות, מאמרים ובלוגים
דף הבית

שבוע של מעשים טובים לגולשי נומיינד,

צליל של גונג יסמן את סוף המדיטציה"
(פונה הודו, גלימה שחורה, ראשית האלף השלישי)

נסעתי לדטרויט השבוע, עיר המכוניות של אמריקה. בעוד שבעבר דטרויט הייתה הסמל לעוצמה הכלכלית תעשייתית של אמריקה, כיום היא הסמל לדעיכה, לפיטורים, לאובדן. מרכז העיר הלך והדרדר, חלקים שלמים התרוקנו מיושביהם והפכו לשכונות רפאים, חלונות שבורים, גרפיטי ושרידי ונדליזם. בשעות החשיכה חייבים להיות בבית כי מסוכן. אני הסתובבתי בפרברים המבוססים של העיר הזו, ואפילו שהם בטוחים ועשירים הם מדכאים. רשת עצומה של אוטוסטראדות שבניהן רחובות עם בתים.

כל הקניות מתבצעות במתחמי קניות עצומים לאורך רחובות בני 4 נתיבים לכל כיוון. אין מדרכות כי אי אפשר ללכת לשום מקום, יש רק מכוניות. אני שכרתי את הרכב הכי זול שיכולתי למצוא דרך אתר אירופאי, מיני קומפקטי בסגנון יונדאי גטס... במציאות זה כמובן היה רכב אמריקאי שגדול יותר מהדירה שלי וצורך יותר בנזין ממה שהייתי רוצה להודות. אין שום חדש בזה, אינסוף מילים נשפכו על התרבות האמריקאית המוזרה הזו, הבזבזנית והלא אנושית הזו. אבל כמו שאומר הבודהא יש הבדל בין ידע מושאל שקראת או שמעת לחוויה ישירה... ואפילו שכבר ראיתי פרברים אמריקאיים רבים, דבר כזה לא דמיינתי. בניגוד חריף לכל האמור לעיל, היעד שלי היה בית ספר לאמנות ששוכן בקמפוס מדהים. שקט ושליו במידה שלא תיאמן. הוא הזכיר לי את האשרם של אושו בפונה בעיקר בגלל הניגוד החריף שבינו לבין הסביבה הלא רחוקה ממנו. אתה מתהלך בגן העדן וקילומטר או שניים משם יש אוטוסטראדה ענקית ועליה מפלצות נוסעות משום מקום לשומקום.

בטיסה חזרה אני גמור מעייפות, אין לי כוח לקרוא, ולמרות שאני ליד החלון אין על מה להסתכל כי לילה ומעונן. אני מקשיב למוסיקה ולא מוצא את הדבר הנכון... אני מתחיל מפאגניני, עובר לרד הוט צ'ילי פפרס... אתנו-ג'אז. שום דבר לא ממש מתיישב. בסוף אני מחליט לעבור לנדהברמה. אני עוצם עיניים, מרפה את הגוף, צלילים עדינים של פעמונים טיבטיים עוטפים אותי ואני משמיע צלילי המהום בידיעה ברורה ששכני לא יבחינו במוזר הזה שיושב לצידם בגלל הבררררר שהמטוס עושה ברקע. לאט לאט אני שוקע פנימה, הגרגור של המטוס והמהמום שלי מתחברים ונדמה שגם גופי וגם אני משוטטים להם עכשיו בין שמיים וארץ.
דינג דונג!. האורות נדלקים פתאום וצליל ההתרעה של המטוס מעירים אותי בבת אחת, דינג דונג!, נא להדק חגורות! המדיטציה הסתיימה בצליל גונג האופייני למטוסים, פקחתי את העיניים, הדיילת ביקשה לכבות מכשירים אלקטרוניים, ופתאום ראיתי את האורות של ניו יורק. כנראה שלא לכך בדיוק כיוון המשורר כשהוא פיתח את המדיטציה אי שם בטיבט. אבל אני... חייכתי לעצמי. ירדתי מהמטוס ונסעתי הביתה.

שרן
לבלוג של שרן

הוספנו לאתר אפשרות לעלות מאמרים מקוריים. בכדי לעודד כתיבה עכשווית, מאמרים שישלחו בלעדית לפורטל וימצאו מתאימים, יזכו בחשיפה בעמוד הבית ובניוזלטר
לחצו כאן להוספת מאמרים לאתר 

כתבתם מאמר מעניין ? רוצים לפתוח בלוג? חולמים לנהל פורום? כתבו להדר עורך התוכן
ענבר - פרסום באתר: 054-5489148 / 03-6244115 - ליצירת קשר

קורס התמקדות אביב
11 במאי
איך יכול קשב לתחושה גופנית להפוך לטכניקה יצירתית לריפוי? התמקדות מבוססת על הקשבה לתחושות גופניות (Felt Sense) המתעוררות בתגובה לקשיים, מצבי חיים וקונפליקטים. תהליך ההתמקדות מאפשר לגלות את משמעותן של תחושת אלו ובעזרתן לחשוף הבנות חדשות.
פסטיבל זורבה אביב
5 - 1 באפריל
חוה"מ פסח - פסטיבל "זורבה הבודהה" ה-18: משפחת "אשרם במדבר" מזמינה אתכם להתענג על 5 ימים של הופעות, סדנאות, מסיבות ומדיטציות, עם מיטב המנחים, המורים הרוחניים והמוזיקאים מהארץ ומהעולם. הצטרפו לפסטיבל המציע חוויה מעצימה של רוח והעשרה פנימית
TRIBAL DANCE
20 במרץ
טרייבל דנס במסיבה מטורפת ביקום! בואו להפנינג של מוסיקה סוחפת וריקוד משחרר. ההרכב המוסיקלי שריגש כבר אלפים חוזר למסיבה באוהל הקרקס. מופע חימום: חיים לרוז ואמיר שאהסר. הטרייבל  בהשתתפות: אמיר יעקובי, נדב גיימן, עופר צבי ויעל תאי. מוזמנים לחגיגה של קצב וריקוד
סדנת "המסע"
5 - 3 במאי
המסע הוא תהליך מובנה, פשוט ועוצמתי, המראה לנו את הדרך אל חוכמתו האינסופית של הגוף האנושי, ומאפשר לנו להפיק ממנו את הריפוי לו הוא זקוק. זו שיטת ריפוי ברמת התא אשר יעילה למחלות כרוניות, וכן בהתמודדות עם קשיי היומיום, בהנחיית דבס ברג'ס, מנחה בכירה של סדנאות המסע.
הילינג ברוח הקורס בנסים
14 במרץ
ערב מבוא לשעורי הילינג ברוח הקורס בנסים. לאלה המעונינים בהתפתחות אישית וטיפול בקרובים לנו. הקורס בנסים מנתב לאהבה אהבה היא מפתח לריפוי ריפוי אנרגטי משתמש באנרגית אהבה.
יסודות אמנות הדקה/דקיני לזוגות
16 במרץ - 13 באפריל
מעוניינים ללמוד את אמנות האהבה והמיניות המקודשת? מעוניינים לפתוח רובד חדש ועוצמתי של אינטימיות זוגית? הידע הזה נמצא בהשג יד שלכם וכל מה שצריך לעשות הוא לפתוח את המקום האינטימי שלכם עם עצמכם...
HUNA – מחשבה יוצרת מציאות
16 במרץ
ערב מבוא פתוח - " כל מטרה ניתנת להשגה אם יש את הכלים המתאימים וההדרכה להשתמש בהם " HUNA היא שיטה יישומית ופרקטית השמה דגש על הגשמת מטרות באמצעות שינוי הרגלי חשיבה, ומלמדת כיצד להגיע לשינויים אלו באמצעות תירגול פשוט אך יומיומי. פתיחת קורס  בת"א
חומות של קירבה
18 במרץ
סדנא שהיא הזמנה לפגוש- ולשבור את החומות בינינו לבין אהבה וקירבה אמיתית בעזרת "העבודה".  יחד נגלה ממה בנויות האבנים שבונות את החומה שסביבינו. את החומה החוסמת בינינו לבין אהבה קירבה וחופש במערכות יחסים. נחקור את חומת המחשבות עד שלא נצטרך עוד לפחד מלשבור אותה
תטא הילינג-שיטה מדהימה לריפוי ולהגשמה
20 - 18 במרץ
"אתה כבר לא צריך מתווך בינך לבין האלוהים"- נלמד להתחבר ישירות לאנרגיית הבריאה, לאלוהות. שינויים בתת-מודע באמצעות גלי תטא במוח- פוטנציאל אדיר לריפוי, צמיחה, הגשמה ואהבה. חוויה קסומה וידע נשגב ומשמעותי לחיים.
רטריט שתיקה והתבוננות עם קרטר
20 - 18 במרץ
סופ"ש רטריט שתיקה והתבוננות באשרם במדבר - הזדמנות לחקירה פנימית מעמיקה במסורת האדוויטה ע"פ ראמאנה מהרישי, דרך שאלות ותשובות נקבל כלים להתבוננות אחרת, מודעת , אל ועל החיים.
תטא הילינג יסוד עם יוחאי ישראלי בת"א
21 - 19 במרץ
מרגישים שיש לכם יכולות ריפוי וכוחות רדומים? יוחאי ישראלי, מהמורים המנוסים בארץ ובעל תואר שני בפסיכולוגיה וניהול, מזמין אתכם לשלשה ימים עמוסי חוויות, שיחברו למקום הגבוה שלכם ולמקור היצירה, הריפוי, הידע והאהבה. תלמדו לתקשר, לרפא, להטמיע רגשות, לזהות חסימות ועוד.
מעגל שירת הלב של שמעון לב טהור
20 במרץ
מעגל שירת הלב של שמעון לב טהור שירת הלב הנו מעגל שירה מקודשת הנע בין שירה מדיטטיבית לבין אקסטזה פותחת לבבות, מעגל בו כולם שווים ויושבים ביחד ללא הפרדה של במה וקהל. כולם מוזמנים לשיר ביחד. אין צורך בניסיון קודם.
טכניקת ה-EMF - קורס לשלבים 9-12
27 - 22 במרץ
קורס להכשרת מטפלים ולהעצמה אישית לשלבים 9-12 של טכניקת האיזון של השדה  EMF, הקורס מיועד לכל מי שסיים קורס EMF לשלבים 5-8 במסלול להעצמה אישית או במסלול למטפלים מוסמכים.
סוד האושר הפנימי בהנחיית ניסים אמון
26 - 25 במרץ
סדנת סוד האושר הפנימי בהנחיית ניסים אמון, משלבת בין פסיכולוגיה וזן בודהיזם, בשיטה בהירה ומדויקת לאיזון והתעוררות. בואו לפגוש את הראש והרגש שלכם, לגשר ביניהם ולהביא את השלום לבית הפנימי, בואו להעיר את ה"אני האמיתי" שבתוככם וללמד אותו להנהיג נכון את כל השלישייה.
ארבעה שיעורים מקדימים - גשה פמה דורגה
5 - 1 באפריל
ידידי הדהרמה שמחים לבשר על בואו של המורה היקר והאהוב, גשה פמה דורג'ה שמגיע אלינו בפסח, למשך שבועיים בלבד.  בקורס נלמד 4 שעורים מתוך הלימודים המקדימים. ניתן לראות בהם את נושאי הליבה של התורה הבודהיסטית: - חיי אנוש יקרי ערך - ארעיות - הסבל שבמעגל הקיום - קארמה
פעילויות אפריל-מאי במרכז טאו'ס, יוון
1 באפריל - 31 במאי
מרכז טאו'ס יוון מזמין אתכם לחופשה שהיא שילוב בין הטיול הרוחני בהודו לשקט העמוק של סיני, מקום בו תפגשו בעצמכם באופן עדין ושמח, כמו מסע בזמן לתקופה בה הכל היה פשוט, קל ואופטימי. זן עם ניסים אמון, יוגה עם ענת צחור, פלדנקרייז, צ'י קונג, ים כחול, שמיים פתוחים ולב שמח
קורס אסטרולוגיה למתחילים
7 באפריל - 23 ביוני
קורס אסטרולוגיה בשיטת התפתחות הנשמה. בואו להכיר כלי מדוייק ועוצמתי להבנת מחזורי החיים, מדוע הדברים קורים כפי שהם קורים, מה חוסם אותנו ומה מסע הנשמה. נלמד לזהות ולהכיר את מערכת הסמלים האסטרולוגית ולהשתמש בה ככלי להתפתחות ומודעות אישית וקולקטיבית.
נשיות, מיניות ושמחת חיים
30 - 9 באפריל
4 מפגשים של חוויה מעוררת חושים ותענוג גדול. סדנה לשחרור וריפוי פנימי דרך הנאה והתחברות לכוחות הבריאים בתוכנו, לחיונית ולשמחת החיים. שחרור הגוף והנפש באמצעות מפגש מחודש עם החושניות והמיניות שלנו ופתיחת הלב לאהבה.
סדנת חניכה אל מסתרי הטנטרה
17 - 15 באפריל
סדנאות הסופ"ש חניכה אל מסתרי הטנטרה עוצבו בקפידה על-מנת להתאים את עקרונות הדרך הטנטרית עתיקת היומין לתנאים ולצרכים של העידן המודרני. סדנאות אלו מיועדות במיוחד עבור זוגות ויחידים המחפשים אחר עומק בחייהם. הסדנא תועבר באנגלית.
סדנת Life Management בעברית ניסים אמון
26 - 18 באפריל
סדנת של ניסים אמון. הסדנא הינה מסע מרתק בין מזרח למערב, בין פסיכולוגיית הגשטאלט לבין הזן והבודהיזם, העוסקת בעקרונות לניהול חיים מאוזנים. הסדנא תתקיים בשפה העברית, כל סידורי הסדנה יעשו במרוכז ע"י נומיינד. נותרו מקומות אחרונים 
לגעת בטנטרה- סדנאות ליחידים ולזוגות
22 באפריל - 3 במאי
עם בוא האביב נצא למסע אל החושניות, הלב ומה שבניהם. נחווה את סודה של דרך הטנטרה להתמיר אנרגיה מינית ולהסיר מחסומים בשילוב נשימה ומדיטציה טנטרית להעצמת המודעות העצמית והזוגית. זה הזמן  לאפשר אהבה ושמחה בחיינו. סדנאות עומק, ליחידים ולזוגות (סופ"ש ושבועיות)
טיול סדנא בדרום המרהיב של איטליה
25 באפריל - 1 במאי
טיול סדנא שמשלב מדיטציה, דמיון מודרך והעצמת החיובי, אוכל טוב וטיפולים עם ביקור במקומות מעוררי השראה בדרום איטליה, איזור קו החוף של אמלפי נחשב לאחד מהיפים בעולם, החיבור בין הטבע הפראי, ובין סדנא בה נגלה את היופי הפנימי , נותרו 5 מקומות אחרונים
מרחב הנשימה-סדנת ריברסינג ומדיטציה
8 - 5 במאי
ריברסינג ונשימה מעגלית, מדיטציה שקטה ומדיטציה אקטיבית, הילינג ולימוד טכניקות לריפוי עצמי, וכמובן זמן פנוי לנשום את האביב הירוק ונוף הכרמל - מצטרפים יחד לסופשבוע שיאפשר לנו לקחת נשימה עמוקה, איכותית ואמיתית. נוכל לחזור אל חיינו רגועים, נושמים ומשוחררים ויותר מחוברים
סדנה אביבית בסיני
29 באפריל - 2 במאי
בעקבות ההצלחה של סדנת פורים אנו ממשיכים וחוזרים שוב אל סיני הקסומה. ארבעה ימים של שכרון חושים בחוף "סולטאנה", בדיונה הקטנה שבנואייבה - יוגה , פילאטיס, מדיטציות ועיסויים - ברוכים השבים לגן העדן. אנו מזמינים אתכם למצוא את האיזון המושלם בין שלווה, הרפתקה, למידה, ומנוחה. באתר ייחודי, שקט ורחוק מהמולת תיירים, בחוף מרהיב בדיונה הקטנה שבנואייבה
הורוסקופ - תחזית שבועית
יאיר טריבלסקי
שבוע של שינויים סערות וניתוקים בפתח, אבל הוא בהחלט לא חייב להיות כזה אם נגלה אורך רוח, נפעל באופן עדין ומתחשב ובעיקר נראה את כל התמונה לפני שנאפשר לצד העסבני שלנו לנהל את העניינים: הרבה סבלנות תעזור לנו לצלוח גם אותו בשלום..
סלט ירוק עם רוטב מיסו
במטבח עם זהר ואביטל
הנה רעיון לקחת רכיב שמוכר ממנה מסויימת ולשנות לו ייעוד. את המיסו חלקנו מכירים כמרק המוגש בתחילת הארוחה במסעדות יפניות. רובנו לא יודעים כלל כיצד נראה אותו המיסו בצורתו הגולמית. המיסו הוא עיסה חומה העשויה מפולי סויה שעברו תהליך תסיסה, כלומר הוא עשיר בבקטריות חיוביות שעושות טוב למעיים שלנו.
לאהוב את מי שיש
מאמר מאת : אריאל מילאן כרמלי
כשהפוקוס הוא החוצה, מפחיד מאוד להישאר לבד. נעשה המון על מנת לא להיות במקום הזה ונקיף עצמינו באנשים, אולי נשתמש בחומרים המטשטשים את תחושותינו, ניסע לחפש את עצמינו בעולם, נלך להרצאות וסדנאות ונחפש תשובות בדתות. ולאט לאט נאבד את היכולת לחוות את מה שמניע אותנו מבפנים, להרגיש את הצרכים והרצונות, וגם את הגבולות שלנו.
לנשום את השכול
מאמר מאת : יניב קקון
ההערכה נבעה מכך שאני לא חוויתי אובדן בן ונשמתי לזה. אולם אותן אמהות, שחלקן לא בהכרח עושות עבודה רוחנית ניו אייג'ית, אמרו כן לנשימה ולחיים. החיים הביאו את האמהות הללו לשיעור לא פשוט בו איבדו את בנן, הדבר הכי יקר בעולמן שיצא מגופן, ובכל זאת נשמו והסכימו להיות עם הכאב.
דמיינו לרגע שזה היה קרוב לכם...
מהבלוג של : ליאורה רוזנמן
מה יעשה אם כך "יוסי" שלנו? – הוא צריך לפחות ארוחה אחת מזינה ליום לו ולילדיו. אם הוא אדם שומר חוק ונוצרי טוב ומאמין (כפי שהוא) הוא לא מעוניין לעבור על החוק, ולכן לא יגנוב ולא יפרוץ. הוא ינסה לחפש אולי בפחי זבל?
יוצאים לחירות מהכעסים
מאמר מאת : דלית הלוי סיטרוק
"נמאס לי שהכעס משתלט עלי, הוא האדון ואני העבד שלו- אני עושה בדיוק מה שהוא רוצה, רומסת את מי שמולי ללא שליטה על הפה שלי, אני רוצה להשתחרר מהעבדות ולצאת לחירות" אמרה ליאת בחדר הטיפול
סבל אושר - החלטה
מאמר מאת : חיותה אפשטיין
"הקושי הגדול של האדם הוא שהוא נמצא במודעות של סבל אולם בתוכו אינו מוכן לאבד שליטה כדי להבין שאינו צריך לסחוב על גבו את כובד משקלו של הסבל." – (התקבל עבורי בתיקשור).
האם אני מה שאני חושב שאני?
מהבלוג של : שובל אלוני
מחשבה או דעה של אדם אחר המנוגדת לדעה שלנו, מעוררת בנו את הצורך להגן על עצמנו, כפי שאנו תופסים עצמי זה. זה גורם לנו לתקוף או להסתגר ולהתרחק כדי לא לחוש את מה שנחווה כאיום לכאורה. כל מאורע או אדם הנראים לנו כמאיימים על עולמנו הפנימי, גורמים לנו לרגש דחייה או שנאה.
להסתפק במה שיש
מהבלוג של: רונית נשר
מה הופך אדם למאושר יותר? הגשמת סיפוקים ואתגרים שנראים בלתי אפשריים - תוך ידיעה שאם רק נרצה הכל אפשרי? או- לחיות את המציאות כפי שהיא, ללא שאיפות יתר, להסתפק במה שיש, לאהוב את מה שיש, מבלי להציב רף גבוה מדי...?
מידע לפרסמים| מעוניין לכתוב בפורטל| כניסה למפרסמים| צור קשר| מי אנחנו| טל: 03-6244115|