חדשות NoMind גליון 237 18.04.10 מידע על סדנאות, מאמרים ובלוגים
דף הבית

חג עצמאות שמח לגולשי נומיינד,
"שינוי זה הדבר היחיד הקבוע"
(מישהו, שם שם)

בימים האחרונים ארזתי את הסטודיו. אתמול פרקתי את כל הארגזים האלו במחנה הקיץ שבו אני עובד, במחנה הקיץ שלי גם. עזבתי את העיר וחזרתי ליער. ורק כשאני כותב את זה אני שם לב שיער ועיר מורכבות מאותן אותיות רק בסדר אחר. ועכשיו כשאני כאן עוד פחות מ24 שעות, הכל נראה כמו התחלה חדשה ולבלוב ושקט. ומהעיר מגיעים אלי כל מיני אימיילים עם הודעות על צרות ותקלות ובעיות.

נראה כאילו ביער מצוי השקט ובעיר הרעש. אבל מניסיוני אני יודע שהרעש שלי בא איתי לכל מקום והמקום השליו הזה עכשיו יתמלא לאט לאט ברעשים משלו, והפרעות ותסכולים וזו האחריות שלי לדאוג למצוא בו את השקט שלי. בינתיים, אני מתרגל למקום החדשמוכר. מן תחושה של בית שחזרתי אליו, למרות שזה לא ממש בית.

הניוזלטר הזה יישלח מוקדם בגלל יום הזיכרון ויום העצמאות, ואני מוצא את עצמי מתעסק ביום הזיכרון פתאום מזווית חדשה לי. באיזה בלוג באינטרנט מישהי כתבה על הזיכרונות שלה כחיילת מנבטיה והזכירה שם את אבא שלי, ובמגיבים מישהו כתב עליו גם. לשניהם היו זיכרונות מאוד חזקים ממנו ומאוד טובים. קראתי את זה אתמול בלילה, וזה די הדהים אותי. אני חי בשכחה מתמדת, לא זוכר פרצופים ואנשים, לא זוכר סרטים שראיתי, או מה כתוב בספרים שקראתי, אני לא זוכר כמעט כלום וגם לא את אבא שלי כל כך.

הוא כבר מת יותר מ25 שנה, וחוץ מזיכרון פורמאלי (טקסים ותמונות וכאלו) נותרו לי ממנו רק שבבים של זיכרון, קצות חוט של הרגשות, וכנראה הרבה תת מודע מתפתל מכאבים. פתאום לקרוא עליו מה שאנשים זרים לי כותבים אחרי כל כך הרבה שנים היה מן רגע של שוק קטן בשבילי. רגע של הכרה עד כמה אני חי בלי להיות מסוגל להיות בקשר עם העבר שלי.

זו שכחה מאוד משחררת, יש לומר. בדרך כלל אני מאוד מברך עליה. ובכל זאת אתמול, איזה קצה חוט נחשף, האם אני לא באמת שוכח, רחמנא ליצלן אני מדחיקן! אני שוכח כרגע מכל האמור לעיל, חוזר ליער ולמבנים הקטנים שסביבי.
שבוע טוב
שרן
לתגובות בבלוג של שרן

יעל קלמן אבני, הבת של ...,  מנהלת את פורום נומרולוגיה בפורטל, מוזמנים להתייעץ ולשלוח שאלות - לפורום נומרולוגיה

רוצים לפרסם מאמר בלעדי בפורטל? רוצים לפתוח בלוג? חולמים לנהל פורום? כתבו להדר עורך התוכן
ענבר - פרסום באתר: 054-5489148 / 03-6244115 - ליצירת קשר


הצטרפו לאוהדים שלנו בפייסבוק >>>>>>>>>>>>>  

סדנת נומיינד זן ורוח
30 באפריל - 1 במאי
סדנת סוף שבוע בקיבוץ יגור בה נעבור תהליכים וחוויות, מדיטציות אקטיביות ותהליכי זן. אנחנו ב"שילובים" מאמינים, כי חוכמה רבה נאספה ברחבי העולם במשך שנים. לכן אנו דוגלים בשילוב גישות ותפיסות עולם
קורס מודעות על חנה אבני
26 במאי
קורס מודעות על בהנחיית חנה אבני, מסע מרתק להגברת התודעה תוך פתיחת צ'קרת הלב, חיבור לקרמה ויעוד,מעבר במימדים ובזמן, דרך דמיון מודרך ומדיטציות מודרכות בתקשור, מומלץ בחום! בואו באהבה
סדנת שבועות בטורקיה
22 - 17 במאי
6 ימים, בשמורת הטבע צ'יראלי, למרגלות הרי הטאורוס שבטורקיה, שכולל יוגה , פילאטיס , מדיטציות ועיסויים. אנו מזמינים אתכם למצוא את האיזון המושלם בין שלווה, הרפתקה, למידה, ומנוחה. הקדימו להרשם – אל תפספסו!!!
mst סדנת חיבור לנשמה
10 במאי - 14 ביוני
שלום יקרים, בסוף אפריל אני חוזרת אליכם עם המון אהבה, לאחר מסע רוחני ארוך מיפן, אוסטרליה וניוזילנד. התקופה הזו היא תקופה רבת שינויים, חוויתי את המהפכים האלו לאורך כל המסע שלי, הכלי שתמך בי להיות מוכנה לשינויים
לגעת בטנטרה - להתאהב כל יום מחדש
22 באפריל - 27 במאי
בואו למסע אישי,זוגי אל החושניות, הלב ומה שבניהם. מגוון סדנאות שבועיות וסופי שבוע ליחידים ולזוגות נפתחות כעת!! זה הזמן לאפשר אהבה ושמחה בחיינו ולחוות את סודה של דרך הטנטרה ,להתמיר אנרגיה מינית ולהסיר מחסומים בשילוב נשימה ומדיטציה טנטרית להעצמת המודעות ופתיחת הלב.
סדנת שפע החיים - קואצ'ינג רוחני
22 באפריל - 13 במאי
הסדנא בת 8 מפגשים שמטפלת בחסימות שמפריעות לנו להתקדם קדימה, מלמדת כיצד למצוא את האיזון הנכון בחיים, כיצד לזמן ולמגנט את השפע, זוגיות נכונה, בריאות הכנה לתיקשור חיבור עם המדריכים ועוד. הסדנא מעצימה את הכוח הפנימי שטמון בנפש פנימה. ונותנת כלים להתמודדות.
הפנינג יום הטאי צ'י והצ'י קונג העולמי
23 באפריל
הזדמנות לחוות את עולם התנועה המרפאת של הטאי צ'י והצ'י קונג. בהפנינג סדנאות עם נירה רבינוביץ, אוהד קדם ומורים נוספים והדגמות. אפשר להתנסות בצ'י קונג לפתיחת הלב, צ'י קונג חמשת הצלילים המרפאים, צ'י קונג לנשים, היכרות עם טאי צ'י ועוד. אפשר להצטרף גם לקבוצות הלימוד.
מעגל שירת עולם
24 באפריל
קול האור הוא מעגל שירה מקודשת, המאחד קולות רבים לקול אחד, פותח את הלב ומאפשר חוויית שותפות והתרוממות.. במהלך הערב, השירה תחבר אותנו פנימה אל עצמינו ובו-זמנית החוצה אל המעגל- כך מתמוססת השירה תחבר אותנו פנימה אל עצמינו ובו-זמנית החוצה אל המעגל
דרך האהבה
מ 27 באפריל בימי: שלישי
קורס מודעות עצמית ייחודי וחוויתי, בו נתעצם מפחד לאהבה ומסבל לאושר. דרך צורות מחשבה והרגשה שונות משהכרנו בעבר ובמגוון פעילויות אישיות והתנסויות חברתיות, נכיר במי שאנו באמת ובמי שאנו מסוגלים להיות, ניצור ארגז כלים לריפוי והגשמה עצמית ונברא חיים חדשים מתוך חופש בחירה
לרפא את עצמי מעצמי בעצמי הואופונופונו
29 באפריל
שיטת הו'אופונופונו היא למעשה עבודת - תדרים מנטלית, פשוטה ביותר לישום ובעלת השפעות עמוקות מאד המתאימה למי שרוצה בריפוי ושחרור - עצמי, ושואף לחזור לחיות מ"רובד-האפס", כלומר , ממקור-הבריאה, מקום בו הרטט הוא 0, נקי מההשפעות המגבילות של האישיות שלנו.
הלאמות דבורה ואריה צביאלי בישראל
30 באפריל - 17 במאי
הלאמות דבורה ואריה צביאלי יגישו סדנאות וקורסים על פי הבודהיזם והיוגה הטיבטיים. זוהי הזדמנות מיוחדת במינה לפגוש את הלימוד בצורתו האוטנטית ובגובה העיניים. בהנחייה מרתקת, רבת השראה וישימה בחיינו. הם עומדים לצאת בקרוב לריטריט בן 3 שנים במדבר אריזונה
כנס המאסטרמיינד הראשון בישראל
3 במאי
הכנס הוא אירוע מיוחד במינו: מאגד בתוכו את כל יזמי המאסטרמיינד במודל DunetzMasterminds וקבוצות המאסטרמיינד השונות. הרצאת מבוא מקצועית על הייחודיות של השיטה ומה יתרונותיה. עדויות ממנהלים וותיקי הקבוצות בארץ. הרצאה מרתקת על פסיכולוגיה חיובית
סדנת אימון - יעוד אמיתי
6 - 3 במאי
סדנא למציעת יעוד למאמנים, מרפאים, מטפלים, יועצי קריירה, ובעצם כל אחד הרוצה לחיות את חייו על פי יעודו. הסדנא מלמדת איך להקשיב לקול פנימי הנמצא בכל אחד מאיתנו ואשר יודע מה נכון עבורינו. חיים על היעוד הם חיים שלווים ומאושרים בהנחיית ג'פרי ואן דייק
מחול סופי
3 במאי - 21 ביוני
להתמסר לאהבה בתנועה - לימוד ותרגול מחול הדרוויש – הווירלינג. הזדמנות נפלאה לטעום מעולמם המופלא של הסופים ולהתנסות באהבה, מסירות ואקסטאזה דרך תנועה, נשימה, קול וקצב. נחקור ונטפח איכויות כגון איזון, מירכוז, קשב, שיחרור, זרימה, אמון והתמסרות.
בקיץ הזה תלבשי לבן- סמינר כלולות בגליל
7 - 5 במאי
סמינר כלולות בגליל - סדנאות והרצאות בנושא זוגיות, פסיכולוגיה זוגית, מיניות, הכרות מקרוב עם מרכיבי טקס הנישואין והפיכתו לאישי הכרת הסכמי קדם נישואין, הפוגה חוויתית ומרגיעה מה"מרוץ" הבלתי פוסק לחופה הכוללת - יוגה זוגית, בריכה ועוד... עם צוות הנחייה מגוון ומומחה בתחום
פאצ'ה מאמא- הפנינג שאמני אינדיאני
8 במאי
לראשונה בישראל: הפנינג שאמני אינדיאני, עם מיטב המנחים בארץ. מרכז "הרוח הגדולה" לשאמניזם ותרבות אינדיאנית שמחים להזמין אתכם להפנינג שיכלול 30 סדנאות ב-6 מתחמים שונים, אוהל שאמן, שוק אומנים מרהיב, מרחב אש מקודשת עם תוף אינדיאני טקסי ועוד ועוד.
מפגשים בים המלח - מסע מאי 2010
15 - 14 במאי
מצטרפים עכשיו למסע , סוף שבוע במסע חוצה מדבריות ומחשבות 4X4 בג'יפים אל המקום הכי נמוך, יפה וממולח בעולם מי יהיה שם? אנשים שהמשותף להם הוא שילוב קטלני של אהבה משולשת: לטבע + לשיחה (וגם כתיבה) מעמיקה + ולאוכל טוב. מה להביא? כלום. את עצמך.
נשימות Pulsation-סמינר וסדנת מבוא בת"א
16 במאי - 4 ביולי
הסמינר מורכב מ-8 מפגשים של 4 שעות כל אחד, בהם נלמד את הבסיס התיאורטי של גישתו של רייך לתרפית גוף-נפש ועבודה מעשית של ביו-אנרגיה ונשימה. ההתמקדות המעשית תהיה בלמידה ותרגול של Pulsation, שימוש נכון במגע, דיבור ונוכחות במהלך העבודה והחלפת טיפולים בין המשתתפים.
קורס הכשרת מטפלים לארומתרפיה 60 ש"ל
17 במאי
בקורס מעשי ומעמיק בן 60 שעות לימוד נכיר את השמנים האתריים והצמחיים לעומק, עיסוי ארומתרפי וקוסמטיקה ורוקחות טבעית. הקורס הינו יישומי ויתן לך כלי טיפולי עוצמתי לריפוי פיזי, ריגשי ואנרגטי.
הסמינר לאפשור – העבודה של ביירון קייטי
22 - 18 במאי
הסמינר לאפשור – סמינר העבודה של ביירון קייטי חג שבועות, מצוקי דרגות, ים המלח 5 ימים של מסע פנימי מרתק להתפתחות אישית ומודעות. נלמד לאהוב את מה שיש בעזרת "העבודה" של ביירון קייטי , תרגילי יוגה, נשימה ומוסיקה
סדנת תקשור קו אמצע
20 במאי - 15 ביוני
סדנא ייחודית, חוויתית, עוצמתית לחיבור לתקשור עם ההדרכה האישית, המלאך מיכאל ומלאכי הבריאה החדשה. קבלת טכניקה לזיהוי התקשור הנכון והאמין דרך קו אמצע.קבלת חניכה ייחודית להעלאת התדר,חיבור לאנרגיה ופתיחת ערוצי התקשור.
טנטרה-האהבה העילאית
26 - 24 ביוני
זה הזמן להתחיל במערכת יחסים אינטימית עם עצמך ולזמן אל חייך את דרך הטנטרה. לאפשר לגוף לנשום עמוק אל שורשי האנרגיה הטבעית הטמונה בכל אחד ואחת איתנו. סובודהי (גרמניה) תרפיסטית בינלאומית, מגיעה אל מרכז 'לגעת בטנטרה' לסדנת סופשבוע ייחודית
שי בן צור והרג'אסטן ג'יפסיז
24 באפריל
המוסיקאי שי בן צור מלווה במוסיקאים צוענים מראג'סטן ומוסיקאים ישראלים במופע מסיבה ראג'סטנית שטרם נראתה! בשני מופעים חגיגיים לרגל השקת האלבום מסיבה רגאסטנית מחשמלת מופע קלאסי מרהיב (ישיבה) מוסיקה צוענית מהמדבריות של ראג'סטן ומוסיקה סופית עם מקצבים מערביים
יום כדור הארץ 22.4.2010
המלצת השבוע: החברה להגנת הטבע
לכבוד יום כדור הארץ מספר ארועים בחסות החברה להגנת הטבע . בירושלים, חיפה, באר שבע ותל אביב. בדגש על אקולוגיה, דוכני הסברה, וצעדות.
זוקיני פטוצ'יני
תזונה בריאה עם זהר ואביטל
השבוע, נמשיך עם מתכון נוסף ברוח איטלקית, והפעם נעלה שלב נוסף בסולם הבריאות – את הפסטה עצמה ניצור מזוקיני, כלומר המתכון ללא קמח כלל. כמו כן, המתכון אינו מצריך בישול, כלומר כל האנזימים שברכיבים ישארו בשלמותם ויתרמו לבריאותינו
הורוסקופ שבועי
יאיר טריבלסקי
על פניו זהו שבוע עמוס רגשית, ובו בנוסף מתחיל כוכב מרקורי לנוע בהילוך אחורי וזה קורה עוד לפני יום העצמאות.. הגיע הזמן לסגור מעגלים חשובים בחיינו לפני שממשיכים הלאה
אימון אישי רוחני
מאמר מאת: דוד חזון
המצב דומה לאדם על אי בודד המסתכל דרומה ורואה יבשה גדולה יותר. הוא רוצה להגיע לשם ומפעיל הרבה מאמצים נפשיים ופיסיים בכדי לעשות זאת, אבל אף פעם לא עצר לרגע ושאל את עצמו בכנות למה דווקא לשם.
הפרעות שינה
מאמר מאת: תמר איל
לבעיות שינה ביטויים רבים נוספים המכונים "נדודי שינה". מעריכים כי 95% מהאוכלוסייה סובלים או סבלו מנדודי שינה בשלב כלשהו בחייהם. איכות השינה היא ללא ספק מדד עיקרי לבריאות שלווה ותחושת ביטחון.
איך יצאתי לדייט סוער
מאמר מאת: נוגה סיני
המוח שלי? אני זוכרת שהתבוננתי מופתעת במנחה הקורס. אתה מתכוון שארפה פיזית את המוח שלי?  אבל המורה לא נראה מופתע כלל. להיפך, הוא אפילו המשיך: "האם את מסוגלת לשאול שאלה מבלי להתמקד בתשובה?
שאמניזם בישראל
מאמר מאת: רוהן שניר
פעם הדברים בעולם עבדו קצת אחרת. בעולם שבו הקשר בין עגבנייה וסופר הוא ברור והאינסטינקטיבי, לא תמיד קל לזכור שפעם ילדים לא היו צריכים לצאת לטיול שנתי כדי להאמין שתפוחים לא באמת נוצרים על המדף.
למה לי לזכור עכשיו?
מהבלוג של: ענת לידרור
אז מה משמעותו של הזיכרון בחיינו? כמה הוא מרכיב אותם, את תפיסת הקיום והגדרת המי אני שלנו? רוב הזמן אנחנו לא מודעים לחלקו רב המשקל. מרבית הזמן הוא נחשב עבורנו נטל. אם היו מציעים לכם כפתור קסם בגוף שבכל פעם שתרצו לזכור משהו תלחצו עליו והוא יישלף עבורכם, לא הייתם רוצים? אני כן.
מידע לפרסמים| מעוניין לכתוב בפורטל| כניסה למפרסמים| צור קשר| מי אנחנו| טל: 03-6244115|