חדשות NoMind גליון 238 26.04.10 מידע על סדנאות, מאמרים ובלוגים
דף הבית

שבוע טוב

"אדם בתוך עצמו הוא גר"
(שלום חנוך, שם שם)

ריטריט, התבודדות, התכנסות פנימה, אם חשבתי פעם שלהיות לבד ביער יביא אותי להתבונן פנימה אני חושב עכשיו שזה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע. אני לבד במחנה הקיץ הגדול והעצום והריק הזה. מסביבי כמה צריפים ריקים מאדם אינסוף יער והידיעה שבמרחק לא רב יש עוד כמה בתים עם בני אנוש מרגיעה אותי בכל זאת. אני לא ממש פוחד להעביר כאן את הלילה לבד, אבל אני בהחלט דרוך. התבוננות פנימה זה הדבר האחרון שאני מעלה בדעתי כשאני כל הזמן בתשומת לב למה שקורה סביבי. זו בהחלט סוג של ערנות ויש בה קסם אבל זו תחושה מאוד שונה ממדיטציה קלאסית.

השקט המדהים של המקום בשעות היום הופך להיות מטריד כשהלילה יורד. פתאום כל חריקה של רצפת העץ תחת רגלי מבהילה אותי. הרוח נושבת ומזיזה דלת או מעיפה ענף סנאים קופצים על הגג ומשמיעים קול . זה מטריד. לפעמים צלילי הנשימה שלי עצמי נדמים כאילו מישהו אחר נושם לצידי... אמאל'ה!
כדי להשאר שפוי בלילה אם כך אני זקוק לצליל שישמור עלי מפני האזנה רגישה מדי לרעשים הקטנים המהדהדים בשקט הזה. מוסיקה, עושה את זה. בסטודיו אני שומע רדיו, בחדר אני מקשיב למוסיקה יותר שקטה. אבל אני דואג שהצלילים יעטפו אותי וישמרו עלי.

אני חושב על האנשים שחיים כך ולא רק חווים את זה לעיתים נדירות כמוני. גרים בחוות מבודדות ברחבי אמריקה, איך הם שורדים את השקט המטריד הזה של הלילה. אולי הם לא לגמרי לבד, כשיש איתי פה עוד אדם אחד או שניים אני כבר הרבה פחות מוטרד. אולי יש להם כלבי שמירה שמספקים להם הגנה.

החוויה הזו מזכירה לי טיול במדבר שעשיתי לפני הרבה שנים באזור שדה בוקר. טיילתי לבד במשך כמה ימים, ובלילה ישנתי במנהרה ענקית נטושה. את המנהרה חצבו כדי לאחסן בה נפט ואז נטשו אותה היתה עצומה והיה בה הד מטורף. צעדתי בשקט בתוכה. הדלקתי מדורה קטנה והתכוננתי לישון. ואז ... לא עלינו, התעטשתי... המנהרה השיבה בהד אדיר כאילו התקרה קורסת! מעולם לא הבהלתי את עצמי עד כדי כך. ומעולם מאז אני לא ישן לבד במנהרות, לא משנה כמה קר בחוץ.!

שרן
לתגובות בבלוג של שרן

חשוב מאוד: כשאתם מקבלים את הניוזלטר שלנו - קיימת אפשרות לצפות בו מבלי להציג את התמונות ואפשרות נוספת להציג את התמונות, כדי שנוכל לזהות שהאימל שלכם תקין ושעדיין פעיל - חשוב מאוד כשאתם צופים בו לבחור באפשרות שיציג את התמונות - לשאלות ועזרה ניתן לפנות ל: 03-6244115

רוצים לפרסם מאמר בלעדי בפורטל? רוצים לפתוח בלוג? חולמים לנהל פורום? כתבו להדר עורך התוכן
ענבר - פרסום באתר: 054-5489148 / 03-6244115 - ליצירת קשר

הצטרפו לאוהדים שלנו בפייסבוק >>>>>>>>>>>>>

יוגה ופילאטיס בכרתים
31 - 27 ביולי
אנחנו מזמינים אתכם בחודש יולי, לחמישה ימים, במפרץ היפה ביותר במזרח האי כרתים, לחופשה הכוללת: יוגה, פילאטיס, מדיטציה ומסאג'ים, המכוונת למתחילים וגם למתקדמים, בואו להיות חלק מהצלחה ענקית בת 4 שנים...
חג השבועות בטורקיה
22 - 17 במאי
6 ימים, בשמורת הטבע צ'יראלי, למרגלות הרי הטאורוס שבטורקיה, שכולל יוגה , פילאטיס , מדיטציות ועיסויים. אנו מזמינים אתכם למצוא את האיזון המושלם בין שלווה, הרפתקה, למידה, ומנוחה. הקדימו להרשם – אל תפספסו!!!
סדנת נומיינד זן ורוח
30 באפריל - 1 במאי
סדנת סוף שבוע בקיבוץ יגור בה נעבור תהליכים וחוויות, מדיטציות אקטיביות ותהליכי זן. אנחנו ב"שילובים" מאמינים, כי חוכמה רבה נאספה ברחבי העולם במשך שנים. לכן אנו דוגלים בשילוב גישות ותפיסות עולם
סדנת תקשור קו אמצע
20 במאי - 15 ביוני
סדנא ייחודית, חוויתית, עוצמתית לחיבור לתקשור עם ההדרכה האישית, המלאך מיכאל ומלאכי הבריאה החדשה. קבלת טכניקה לזיהוי התקשור הנכון והאמין דרך קו אמצע.קבלת חניכה ייחודית להעלאת התדר
סדנת שפע החיים - קואצ'ינג רוחני
22 באפריל - 13 במאי
הסדנא בת 8 מפגשים שמטפלת בחסימות שמפריעות לנו להתקדם קדימה, מלמדת כיצד למצוא את האיזון הנכון בחיים, כיצד לזמן ולמגנט את השפע, זוגיות נכונה, בריאות הכנה לתיקשור חיבור עם המדריכים ועוד. הסדנא מעצימה את הכוח הפנימי שטמון בנפש פנימה. ונותנת כלים להתמודדות.
דרך האהבה
27 באפריל - ערב מבוא
קורס מודעות עצמית ייחודי וחוויתי, בו נתעצם מפחד לאהבה ומסבל לאושר. דרך צורות מחשבה והרגשה שונות משהכרנו בעבר ובמגוון פעילויות אישיות והתנסויות חברתיות, נכיר במי שאנו באמת ובמי שאנו מסוגלים להיות, ניצור ארגז כלים לריפוי והגשמה עצמית ונברא חיים חדשים מתוך חופש בחירה
הרייב הגלקטי ה-2 חפירה בלי הפסקה
29 באפריל - 1 במאי
בסופ"ש של ל"ג בעומר תתקיים באשרם במדבר מסיבת הגלקטים המפורסמת. חברינו בגלקסיות הכינו את הכנפיים הרגליים ושאר חלקי הגוף לתעופה מדברית לתחילתה של שנה חדשה ועוצמתית במיוחד. מסיבה ומפגש מדהים מביאה איתה קסם של התחדשות וצמיחה קוסמית.
שישי -תרגול מדיטציות ברצף-בהנחיית רישי
30 באפריל
שישי מדיטציות ברצף ! יום מרתק של תרגול מדיטציות ברצף הזדמנות נהדרת להתנסות במגוון מדיטציות דינאמיות ושקטות, להכיר ולהעמיק את חווית המדיטציה. בהנחיית רישי, ברוח אושו. מ- 8:00 ועד- 17:00 המדיטציות אותן נתרגל -דינאמיק, קונדליני, נשימת הצ'אקרות, ריקוד, נאדברמה וויפאסנה.
יום פתוח בבה"ס לקרקס מודרני סנדסיאל
30 באפריל
יום פתוח בבית הספר לקרקס מודרני תיאטרון ומחול - סנדסיאל! בית הספר הינו הראשון והיחיד מסוגו בארץ , ויושב בלב שמורת הטבע יקום המדהימה ביפיה, בתוך אוהל קרקס. ביום הפתוח נתנסה בטעימות מחול, אקרובטיקה והבעה,יינתן חלל לשאלות ויקבעו ראיונות אישיים. מוכר למענק
הלאמות דבורה ואריה צביאלי בישראל
30 באפריל - 17 במאי
הלאמות דבורה ואריה צביאלי יגישו סדנאות וקורסים על פי הבודהיזם והיוגה הטיבטיים. זוהי הזדמנות מיוחדת במינה לפגוש את הלימוד בצורתו האוטנטית, מועבר במיומנות רבה ובגובה העיניים. בהנחייה מרתקת, רבת השראה וישימה בחיינו. הם עומדים לצאת בקרוב לריטריט בן 3 שנים במדבר
הרצאות בנושא דזוגצ'ן ובודהיזם טיבטי
4 - 3 במאי
קהילת הדזוגצ'ן הישראלית שמחה להזמינכם לשתי הרצאות בנושא דזוגצ'ן ובודהיזם טיבטי שיועברו ע"י המורה ישה סילוואנו נמקאי, בביקורו הראשון בישראל. ירושלים - הדזוגצ'ן בבודהיזם הטיבטי - יום שני, 3 במאי. תל אביב - בודהיזם, דזוגצ'ן והחיים בעולם המערבי - יום שלישי, 4 במאי .
סדנת "המסע"
5 - 3 במאי
המתנה הגדולה ביותר הוא החסד, שמראה לנו את הדרך להשתחרר מהעבר ולגלות את היופי, האהבה והשלווה שבלב כל אחד מאיתנו. התקווה הגדולה היא שכל אדם יתעורר אל הנוכחות המופלאה של גדלות שנמצאת בתוכו, ושאנשים יחיו את חייהם כביטוי מלא של אהבה זו, של פוטנציאל זה.
סדנת אימון - יעוד אמיתי
6 - 3 במאי
סדנא למציעת יעוד למאמנים, מרפאים, מטפלים, יועצי קריירה, ובעצם כל אחד הרוצה לחיות את חייו על פי יעודו. הסדנא מלמדת איך להקשיב לקול פנימי הנמצא בכל אחד מאיתנו ואשר יודע מה נכון עבורינו. חיים על היעוד הם חיים שלווים ומאושרים בהנחיית ג'פרי ואן דייק
לגעת בטנטרה- להתאהב כל יום מחדש
27 - 3 במאי
בואו למסע אישי,זוגי אל החושניות, הלב ומה שבניהם. מגוון סדנאות שבועיות וסופי שבוע ליחידים ולזוגות נפתחות כעת!! זה הזמן לאפשר אהבה ושמחה בחיינו ולחוות את סודה של דרך הטנטרה ,להתמיר אנרגיה מינית ולהסיר מחסומים בשילוב נשימה ומדיטציה טנטרית להעצמת המודעות ופתיחת הלב.
מחול סופי
3 במאי - 21 ביוני
להתמסר לאהבה בתנועה - לימוד ותרגול מחול הדרוויש – הווירלינג. הזדמנות נפלאה לטעום מעולמם המופלא של הסופים ולהתנסות באהבה, מסירות ואקסטאזה דרך תנועה, נשימה, קול וקצב. נחקור ונטפח איכויות כגון איזון, מירכוז, קשב, שיחרור, זרימה, אמון והתמסרות.
לשמוע את התחושה - מסע דרך כתיבה בת"א
4 במאי - 27 ביולי

12 מפגשים בהנחית יעל צבעוני. איך הופכים יומיום ליצירה? איך הופכים יצירה ליומיום? בואו למרחב שבו פשוט אפשר: כלים לכתיבה ויצירה, להיפתח, לרפא, ללמוד, לפתוח את הכתיבה. כל מפגש חדש, בנושא אחר. בואו בין השורות - לגלות את הסיפור, לשחק בין דמיון ומציאות.

פסטיבל סולם יעקב
8 - 6 במאי
חוויה של אירלנד ואמריקה בחופי הכנרת, פסטיבל סולם יעקב אירוע מוזיקלי, חברתי ותרבותי יחיד במינו בארץ, לכל אוהבי מוזיקת הפולק והז'אנרים הנלווים: מוזיקה אירית, מוזיקת עולם, בלוז, אתני ורוק שנות ה'60 וה'70, טיפולים הוליסטיים, סדנאות יוגה וטאי צ'י. מתקיים על שפת הכינרת
מרחב הנשימה-סדנת ריברסינג ומדיטציה
8 - 6 במאי
מרחב נשימה עם קרן ברס - ריברסינג ונשימה מעגלית, מדיטציה שקטה ומדיטציה אקטיבית, הילינג ולימוד טכניקות לריפוי עצמי, וכמובן זמן פנוי לנשום את האביב הירוק ונוף הכרמל - מצטרפים יחד לסופשבוע שיאפשר לנו לקחת נשימה עמוקה, איכותית ואמיתית
מדיטציית AUM עם הדר בתל אביב - על בסיס דאנה
8 במאי
AUM היא מדיטציה חברתית דינאמית ואינטנסיבית בת 12 שלבים המלווים במוסיקה, בה חווים קשת של רגשות: אוהבים, שונאים, צוחקים, בוכים, צועקים, ורוקדים ולבסוף מאפשרים לשקט להיות, ללא עשיה ופעולה, שקט. הכניסה למדיטציה היא על בסיס דאנה - תרומה כל אחד נותן לפי יכולתו.
יוגה תאי תראפי
8 במאי
אלפונס טרשל מפתח השיטה מסביר שחלק גדול מהעיסוי התאילנדי מבוסס על הפעלת גוף המטופל בתנוחות מן היוגה, ובכך התמזגו השיטות לתראפיה. הסדנה מיועדת לכל המעוניין להעמיק בהבנת התאי יוגה תרפיה - מטפלים מורים ומתרגלים, ותתמקד בנושא גב תחתון, לקוי יציבה ובבעיות שלד שריר.
פאצ'ה מאמא- הפנינג שאמני אינדיאני
8 במאי
לראשונה בישראל: הפנינג שאמני אינדיאני, עם מיטב המנחים בארץ. מרכז "הרוח הגדולה" לשאמניזם ותרבות אינדיאנית שמחים להזמין אתכם להפנינג שיכלול 30 סדנאות ב-6 מתחמים שונים, אוהל שאמן, שוק אומנים מרהיב, מרחב אש מקודשת עם תוף אינדיאני טקסי ועוד ועוד.
mst סדנת חיבור לנשמה עם המלאך מיכאל
10 במאי - 14 ביוני
שלום יקרים, בסוף אפריל אני חוזרת אליכם עם המון אהבה, לאחר מסע רוחני ארוך מיפן, אוסטרליה וניוזילנד. התקופה הזו היא תקופה רבת שינויים, חוויתי את המהפכים האלו לאורך כל המסע שלי, הכלי שתמך בי להיות מוכנה לשינויים בלזרום היה הטכניקה של החיבור לנשמה ותקשור קו האמצע.
רטריט שתיקה והתבוננות עם קרטר
15 - 13 במאי
סוף שבוע של ריטריט שתיקה והתבוננות עם המורה קרטר, במסורת האדוויטה ע"פ ראמאנה מהרישי. הזדמנות לחקירה פנימית מעמיקה, דרך שאלות ותשובות נקבל כלים להתבוננות אחרת, מודעת על ואל החיים.
מפגשים בים המלח - מסע מאי 2010
15 - 14 במאי
סוף שבוע במסע חוצה מדבריות ומחשבות 4X4 בג'יפים אל המקום הכי נמוך, יפה וממולח בעולם מי יהיה שם? אנשים שהמשותף להם הוא שילוב קטלני של אהבה משולשת: לטבע + לשיחה (וגם כתיבה) מעמיקה + ולאוכל טוב. מה להביא? כלום. את עצמך.
הסמינר לאפשור – העבודה של ביירון קייטי
22 - 18 במאי
הסמינר לאפשור – סמינר העבודה של ביירון קייטי בחג שבועות, מצוקי דרגות, ים המלח 5 ימים של מסע פנימי מרתק להתפתחות אישית ומודעות. נלמד לאהוב את מה שיש בעזרת "העבודה" של ביירון קייטי , תרגילי יוגה, נשימה ומוסיקה
פסטיבל פשוט - עירום, ציורי גוף ומודעות
22 - 19 במאי
מי אמר שאי אפשר ללכת ערומים? אצלנו אפשר! בסופ"ש של חג השבועות, באשרם במדבר, שוב יתקיים ה פסטיבל הייחודי, בוא אתם מקבלים את ההזדמנות להסיר את הבגדים, וביחד איתם לחוות את המציאות קצת אחרת. בפשוט העירום הוא זכות, ולא חובה. סדנאות, מדיטציות, מסיבות וציורי גוף.
סדנת צום מיצים לנשים בלבד בים המלח
30 - 23 במאי

צום מיצים לנשים בלבד - חוויה ייחודית, משנת חיים, מעצימה ותומכת. תכנית בת 7 ימים לקבוצה של מקסימום 25 נשים בנות מזל  או במילותיה של אחת המשתתפות:  "7 ימים של צום מיצים, יוגה, מדיטציה וקסם".

קורס מודעות על עם חנה אבני
26 במאי
קורס מודעות על בהנחיית חנה אבני,  מסע מרתק להגברת התודעה תוך פתיחת צ'קרת הלב, חיבור לקרמה ויעוד,מעבר במימדים ובזמן, דרך דמיון מודרך ומדיטציות מודרכות בתקשור, מומלץ בחום! בואו באהבה
טנטרה-האהבה העילאית
26 - 24 ביוני
בואו למסע אישי,זוגי אל החושניות, הלב ומה שבניהם. מגוון סדנאות שבועיות וסופי שבוע ליחידים ולזוגות נפתחות כעת!! זה הזמן לאפשר אהבה ושמחה בחיינו ולחוות את סודה של דרך הטנטרה ,להתמיר אנרגיה מינית ולהסיר מחסומים בשילוב נשימה ומדיטציה טנטרית להעצמת המודעות ופתיחת הלב.
שי בן צור והרג'אסטן ג'יפסיז
30 באפריל - בתל אביב

המופע בשוני היה מדהים! חויה נדירה ובלתי נשכחת!!! מזל שנשאר פחות משבוע לחכות... ביום שישי הקרוב מופע חגיגי נוסף לרגל השקת האלבום החדש "שושן" , שי בן צור וחבורת המוסיקאים המופלאים הולכים לרגש אותנו, שוב!... רידינג 3 ת"א אל תפספסו!

קומזיץ בחוף פלמחים
המלצת השבוע: מני נחמן
חמישי 29/4 ל"ג בעומר מוקדם: קומזיץ בחוף פלמחים, מתי לאחרונה ישבתם מסביב למדורה עם הגב לים? מתי לאחרונה הרוח לחשה באוזניכם אהבה? מפגש מרגש לא רק לפנויים ופנויות על חוף ים אקזוטי עם מדורה במרכז ועצי דקל סביב. נדליק את האש, נשב במעגל, וניגע באהבה מכול כיוון אפשרי
סלט אנדיב
תזונה בריאה עם זהר ואביטל
האנדיב מוכר יותר בשמות עולש או צ'יקורי - תחליף הקפה המיוצר משרשו. עלי האנדיב טובים וטעימים למאכל ומשמשים מקור טוב לויטמינים ומינרלים רבים. הוא מפחית כולסטרול ועוזר במניעת מחלות לב.
לעבור דרך קירות
מאמר מאת: ניסים אמון
לעבור דרך קירות - לא לטפס, לא להילחם ולא להרוס; ניסים אמון על ההתמודדות עם החומות השקופות של המיינד. לפני שנים רבות, בצפון הודו, לימד הבודהא את תלמידיו את סודות ששת כוחות העל המיוחדים: ללמוד אותם, להתאמן בהם וליישם אותם בחיים. "לעבור דרך קירות" הוא הראשון והחשוב מכולם. לא לטפס עליהם, לא להילחם בהם, לא להרוס אותם ולא להיכנע להם. פשוט לעבור דרכם.
התחדשות
מהבלוג של : שרן
המוות בשבילי נוכח תמיד. מאיים ולא מפחיד בעת ובעונה אחת. כשאני מסתכל על העצים ואני רוכב על האופניים אני מרגיש שאני במאה אחוז חי כרגע, ועצם הידיעה שאולי בעוד שנייה אורב לי המוות בכבודו ובעצמו לא פוגעת בתחושה הזו, אולי דווקא מעצימה אותה.
הילד האלוהי
מאמר מאת: דורית נבון-דובזינסקי
הגעגוע להיות כמו ילדים תופס אותנו במיוחד ברגעים שקשה . באותם רגעים בהם החיים נדמים כמשא. כעול. כשהחיים נדמים משימה בלתי אפשרית. אז במיוחד הגעגוע מזדחל,הכמיהה להיות חופשיים ומשוחררים כמו ילדים גואה ועולה
נקיון
מאמר מאת: מיכל פישר
אפשר לחלק את העולם לשני סוגי אנשים: המבלגנים והמסדרים, האוגרים והזורקים ואולי גם: הנוסטלגים והענייניים. אני ללא ספק שייכת לקבוצה השניה: זורקת, משליכה, מסדרת. אם תרצו: חסרת סנטימנטים. כשמדובר בעבודות הבית אני שונאת לבשל, לערוך שולחן או לעשות קניות באופן כללי.
כינוס נשים שמאנית
מאמר מאת: הומאיה עמר
עבודה שמאנית היא עבודה שיבטית, אוטנטית, בסיסית המחוברת מאוד לאלמנטים של הטבע ובניהם לאימא אדמה, האישה הכול יכולה, הכול מכילה, זו שיודעת, לוקחת אליה ומשחררת את מה שמיותר, מזינה אותנו ומצמיחה לנו ובנו את הפירות והפרחים
תקשורת זוגית
מאמר מאת: ד"ר רבקה נרדי
במיוחד הזהירו אותי מפני נושאים מסויימים, שהופכים למוקש מסוכן בתקשורת שלנו - לעולם לא לבוא בטענות. הסבירו לי, שהטענות שלי על חוסר מעורבותך בענייני בית וילדים פוגעות בנקודת התורפה שלך, ומחמת האשמה האיומה, שאתה חש, אתה עלול לתקוף אותי חזיתית. התחננו לפני לוותר על הנושא הזה או, לחילופין, למצוא דרכים חדשות להצגת הנושא.
הקשר בין התכונות הטובות
מאמר מאת: ליבי קשת
הסיבה שקשה לנו לשנות את מגבלותינו, למרות המודעות העצמית הגבוהה שיש לנו,ושהתפתחות אישית ושינוי דפוסי התנהגות אינם קלים עבורנו, היא שבתהליך ההתפתחות אנו חייבים לעבור דרך פחד מאד גדול שתפקידו הוא לשמר את המצב הקיים והמוכר.
האוניברסיטה של החיים
מאמר מאת: ד"ר אסף רולף
פסיכותרפיה – מה זאת החיה הזאת? כשנהגי מוניות בארץ שואלים אותי לעיסוקי אני עונה, בדרך כלל, מטפל נפשי, בערך כמו פסיכולוג. למרות שאינני פסיכולוג. את לימודי הפסיכולוגיה זנחתי בשלב מוקדם מאוד.
האיש ההוא
מאמר מאת: יעל צבעוני
רכבת מבנימינה לתל אביב. כמו בכל שבוע. אני הולכת עד הקרון הראשון של הרכבת ומתרווחת בין ארבעה מושבים פנויים. יושבת ושוקעת במוזיקה שמשמיע האייפוד החדש, מדי פעם לוחצת על המסך ומעבירה שיר. איש אחד עובר עם אקורדיון. שערו לבן, אפו מחודד, פניו צבועים ולראשו כובע עם שוליים רחבים. הוא חולף על פני הנוסעים.
מידע לפרסמים| מעוניין לכתוב בפורטל| כניסה למפרסמים| צור קשר| מי אנחנו| טל: 03-6244115|