חדשות NoMind גליון 242 24.05.10 מידע על סדנאות, מאמרים ובלוגים
דף הבית

"בעיה גדולה יכולה לעיתים להיפתר על ידי חלוקתה לסדרת בעיות קטנות" 
(אחד מהמרצים שלי, המחלקה לפיזיקה, בר אילן, שלהי המאה ה20)

לפני שנה, אולי שנה וחצי, הפסקתי לרוץ. היו לי שלל סיבות, כאבים ברגל ימין, לוח זמנים עמוס מדי, מזג אויר. בינתיים מזג האוויר חזר להיות טוב, לוח הזמנים התפנה והרגל החלימה תודה לאל. ואני שניצלתי את הזמן הזה להתחבר חזק יותר לאופי הבטטי שלי החלטתי לחזור ולרוץ. אבל הזמן עשה את שלו ואחרי אימון ראשון לא ארוך במיוחד השרירים שלי נהיו כעוסים ומכווצים ליומיים... נתתי להם לנוח וחזרתי להתחלה של ימי כרץ. אני רץ שתי דקות, הולך דקה ושוב שתי דקות ושוב דקה. בהיעדר שעון יד אני רץ לפי רחובות: 125 עד 120 רץ, הולך עד 119 ושוב בריצה עד 115 וכן הלאה. ככה כשהדרך מתחלקת לה להרבה קטעים קצרים של ריצה ובניהם הפסקות אני יכול להתמיד באימון שעה בלי קושי מיוחד ולתת לגוף שלי את הזמן שלו להתרגל מחדש. הריצה היא חוויה מאוד משחררת כשלעצמה בעבורי, ועוד יותר מכך אני מרגיש שמעבר לטוב הטמון בעצם הזרמת הדם והאימון, ספורט בכלל וריצה במיוחד מעוררת אצלי תודעה של גוף, איפה אני מתחיל ואיפה אני נגמר, הנשימה נעשית ברורה יותר ונוכחת והחיות שבי עולה. המשמעת של האימון יוצרת איזו תחושה כללית של עשייה חיובית ותשומת לב לעצמי במובן הטוב של המילה. המפתח מבחינתי הוא לא להגזים, לרוץ מתוך הנאה ואף פעם לא מתוך סבל,שהרי סבל יש לנו מספיק בעולם ולא צריך ספורט כדי להוסיף עליו. אני אוהב את הגישה שמפרקת מטלות קשות לחלקים, כל כך הרבה דברים שאני צריך לעשות נראים מייאשים כשאני חושב עליהם כמכלול, ואז כשאני מתחיל להתמודד איתם בחלקים הם פשוט לאט לאט נפתרים. כמעט כל הר מורכב מהרבה עכברים קטנים. וכשאני מסתכל לאחור הבעיה הגדולה פתאום נראית כאילו הייתה קטנה. אם תרצו זו גישה מאוד זנית, אתה מתמודד עם המשימה הקטנה הספציפית שמונחת כרגע לפניך ומשאיר את העתיד לאחר כך. כשהעתיד מגיע הוא שוב מורכב מחלק קטן ספציפי עכשווי ואינסוף אחריו וכך הלאה לנצח...

מודטי כל העולם- אני חייב לרוץ!

שרן
לתגובות בבלוג של שרן


רוצים לפרסם מאמר בלעדי בפורטל? רוצים לפתוח בלוג? חולמים לנהל פורום? כתבו להדר עורך התוכן

ענבר - פרסום באתר: 054-5489148 / 03-6244115 - ליצירת קשר

להצטרפות לקבוצת האוהדים בפייסבוק - לחצו כאן

סדנת יוני בקפריסין
14 - 11 ביוני
אנחנו מזמינים אתכם, 4 ימים, במפרץ היפה ביותר בקפריסין הצפונית, לחופשה הכוללת: יוגה, פילאטיס, מדיטציה. מיועד למתחילים וגם למתקדמים, בואו להיות חלק מהצלחה בת 4 שנים - מקומות אחרונים
פסיכולוגיה חיובית
15 ביוני - 30 ביולי
סדנת אימון ייחודית ומעשית שעוסקת בתרגול של גישת הפסיכולוגיה החיובית בחיי היום יום. כי מגיע לכם, מגיע לכם להיות שבעי רצון מחייכם, מגיע לכם לנהל את חייכם בעוצמה ולחוות אושר ושמחה.
סדנת יוגה בכרתים
27 ביוני - 2 ביולי
סדנת יוגה בכרתים עם גבי דורון. 5 ימי תרגול מלאים במפרץ מבודד ושקט במלון משפחתי קטן על המים עם חוף חולי פרטי. הסדנה מתאימה למתרגלים מתחילים וממשיכים. נותרו מספר מקומות מצומצם
סדנה עם ניסים אמון
26 בספטמבר - סוכות
סדנת "לעבור דרך קירות" בחופשת סוכות מתקיימת באווירה הקסומה של האי פארוס שביוון בהנחייתו של ניסים אמון הסדנה הינה הרפתקה אינטנסיבית בת 5 ימים - הסדנה מאורגנת ע"י נומיינד
"דרך הגוף"-תהליך טיפולי במגע ודיאלוג
24 במאי - כל ימות השבוע
תהליך ריפוי והתחדשות בו נשחרר את הכאב והקושי ונזמין אור, מודעות ושמחה. נכיר את הסיפור שהגוף שלנו מספר, איך אנו הולכים נושמים, יוצרים קשר ופועלים בחיים. נביא מודעות לתבניות הרגש ואמונות המחשבה שמנחות אותנו בכל צעד ובכל בחירה. שילוב של מגע עמוק (ריבלנסינג) ודיאלוג
מדיטצית AUM עם טאריקה ואודי
27 במאי
מדיטציה חברתית מבית ה"היומניברסיטי" בהולנד.מסע מרתק אל תוך עצמינו בו כמו ברכבת הרים אנחנו עוברים במודע, בין רגשות הפוכים, חווים כל רגש בטוטאליות, משחררים , מעזים ללכת מעבר לאמונות שלנו על עצמנו ועל אחרים,מתחברים לעוצמה השקטה בנו ונפתחים לרגישות, לאהבה, לשקט.
תטא הילינג עם עימנואל לב במרכז ובדרום
27 במאי - 5 ביוני
עימנואל לב , ותיק המורים לתטא בארץ מזמין אתכם לסוף שבוע של ריפוי והגשמה. ביחד נלמד כיצד להיות שותפים מלאים ביצירת מציאות חיינו ולהביא ריפוי פיסי ונפשי עמוק לנו ולסובבים אותנו. הסדנאות הקרובות יתקיימו בת"א ובאשרם במדבר ויכללו בנוסף גם ריברסינג ומעגלי שירה מקודשת.
הו'אופונופונו: לרפא את העולם בתוכי
28 במאי

סמינר-יום מקיף ומעמיק ללימוד הו'אופונופונו: שיטה מופלאה לריפוי-עצמי רגשי ורוחני. זו למעשה עבודת תדרים מנטלית, האפשרית לכל אחד. הטכניקה פשוטה ביותר ליישום, אך עוצמתית מעין-כמוה. מקורה בהונה של הוואי, והיא מאפשרת לשנות את המציאות שבתוכנו וסביבנו כאחד. מוזמנים באהבה!

21 ימי מדיטציית דיינאמיק
21 -1 ביוני
נפגש למדיטציית הדגל של אושו כל יום במשך שלושה שבועות. נתחיל את היום נקיים יותר, טהורים יותר, כך נמצא את עצמינו לאורך התהליך מסירים שכבות של משקעים וחווים מדיטציה באופן טבעי יותר וחופשי יותר. בהנחיית כרים סנטוש
תערוכת הבריאות 2010 - נמל ת"א
2 - 1 ביוני
תערוכת הבריאות 2010 - תזונה נכונה איכות חיים ורפואה משולבת. האנגר 11 נמל ת"א, הכניסה חופשית. דוכני תצוגה, מכירה והתנסות לצד הרצאות ללא תשלום במגוון תחומים. כנס מקצועי למטפלים בנושא: גמילה בתהליך הטיפולי פרטים והרשמה באתר.
נגיעות של אהבה - ערב חוויתי לזוגות
4 ביוני
להביט בעיניים, לגעת באהבה, לחוש את קצב הלב ולהתמוסס זה בזו בערב שישי מפנק ואוהב. אתם מוזמנים לפתוח את השנה החדשה בערב חוויתי עדין ונעים במיוחד לזוגות אוהבים...
תטא הילינג יסוד עם יוחאי ישראלי בת"א
11 - 9 ביוני
מרגישים שיש לכם יכולות ריפוי, קסם ותקשור רדומות שמחכות להתגלות? זקוקים לכלים אפקטיביים לשינוי דפוסים בתת המודע? יוחאי ישראלי - מהמורים המנוסים בארץ לתטא הילינג - מזמין אתכם להתחבר אל העצמה שלכם ואל מקור הריפוי והיצירה. 3 ימים חוויתיים שיעשו הבדל גדול.
קסם הטנטרה
12 - 9 ביוני
טנטרה - עם אומה ומוקטו,מבכירי התרפיסטים במרכז הבינלאומי למדיטציה - תרפיה של אושו. 4 ימים, שבהם ניקח מבט מרוכז על טבע הגוף והמיניות, על רגישות ואינטימיות, עוצמה אישית, יצירתיות והחשוב ביותר, היכולת לאהוב. במסע קסום זה נעבור דרך מרכזי האנרגיה ונגלה מהי החוויה הטנטרית
לכתוב פרא - סדנת כתיבה עם גבי ניצן
12 - 10 ביוני
לכתוב פרא - סדנת כתיבה חוויתית עם גבי ניצן. "לכתוב פרא" היא הרפתקה דרך כתיבה. הרפתקה של גילוי עצמי והקשבה. במהלך סופשבוע חוויתי ומרתק נשתמש בכתיבה בתור הכלי, הנתיב שיוביל אותנו פנימה, אל המקומות העמוקים שמתוכם אנו יוצרים, חיים, חווים.
אושו טנטרה לזוגות עם גיטמה
12 - 10 ביוני
מתנה לזוגיות עם אחת המנחות הטובות בעולם. סדנה זו מיועדת לזוגות, הרוצים לחקור יחד לעומק מימדים חדשים של אהבה תקשורת אינטימיות וחיבור. נחווה את התמימות הטבעית והתשוקה הבריאה של שני אנשים הנמסים יחד למודעות מדיטטיבית היוצרת מפגש אינטימי ואקסטטי אמיתי.
טנטרה - האהבה העילאית עם סובודהי
26 - 24 ביוני
סדנא מיוחדת עם סובודהי (גרמניה) תרפיסטית בינלאומית המגיעה לסדנא אחת ובלעדית בישראל! זה הזמן להתחיל במערכת יחסים אינטימית עם עצמך ולזמן אל חייך את דרך הטנטרה. לאפשר לגוף לנשום עמוק אל שורשי האנרגיה הטבעית הטמונה בכל אחד מאיתנו. סדנא לזוגות וליחידים.
קורס להכשרת מטפלים בעיסוי איורוודי
24 ביוני - 3 ביולי
קורס להכשרת מטפלים בעיסוי Seed איורוודי בהנחיית סובודהה וסנגיטה (הודו-אירופה-ישראל), שתתקיים בחודש יוני 2010 ביפו.עיסוי Seed איורוודי עבודת גוף עמוקה וייחודית, המשחררת את הגוף ממתחים וחסימות, ומשמשת כטיפול מניעתי מעולה לתחזוקת הגוף לאורך זמן.
אמנות ההקשבה - הכשרת מטפלי קרניוסקראל
29 ביוני - 31 בינואר
לילך סבט, מטפלת ומומחית בקרניוסקרל הביודינמי וחברה בארגון הקנדי העולמי בקרניוסקרל, פותחת בימים אילו קורס מקצועי שנתי למטפלים ולמי שמעוניין ללמוד תחום מרתק וייחודי. הקורס, בן 30 מפגשים שבועיים יפתח בסוף יוני בתל-אביב והינו קורס מקצועי לחלוטין.
יוגה ופילאטיס בכרתים
31 - 27 ביולי
אנו מזמינים אתכם למצוא את האיזון המושלם בין שלווה, הרפתקה, למידה, ומנוחה. באתר ייחודי, שקט ורחוק מהמולת תיירים, במפרץ חוף ים בתולי istron bay , למרגלות ההרים המוריקים שבמזרח האי כרתים, מצאנו פינת חמד בה אפשר לחוות את השינוי הפיזי והרגשי שבתרגול יוגה, לפתח ולדאוג לגוף באימון פילאטיס
ארוחת בוקר בסגנון יפני
במטבח עם זהר ואביטל
מה חושב האנגלי על ארוחת הבוקר הישראלית? האם זה שונה ממה שחושב הישראלי על ארוחת הבוקר האנגלית? להשכנת שלום קולינרי החלטנו להטיס אותם לארוחת בוקר ביפן. המתכון עלינו.
פיקניק ומפגש חברתי ביפו
המלצת השבוע: מני נחמן
שבת 29/5 אחה"צ: יום הולדת לילידי חודש מאי בפיקניק בפארק, פיקניק, הופעות ומפגש חברתי מול הים ביפו. מתאים למבוגרים וילדים, שילוב של פיקניק, הופעות ומפגש חברתי מול הים. כל אחד מביא את מרכולתו ונפתח שולחן ענק משותף. נא להביא מנגלים כסאות שמיכות בשרים סלטים שתיה ומכל טוב.
הפעם הראשונה שלי
אסים שאול ברכה - בלוג
שנה אחרי זה. הודו. שעת ערב.  יושב באשראם ומאזין למאסטר הודי חביב. In love, don’t be a business man, be a gambler בום – אסימון נופל. באהבה, בריקוד, בחיים, באלוהים, קפוץ למים  מה יכול לקרות ? כל מה שאוכל לאבד, לא שלי מלכתחילה
על רכבת הרים רגשית
רונית נשר- בלוג
אני מאמינה שהעולם הרגשי שלנו, יש לו חכמה משלו. ולעיתים יש רגשות, בעיקר בזמן של בלבול רגשי, שאנו מניחים בצד, כי אין לנו את הפנאי או הפניות, או הכוחות להתעמק בהם, וכשיש לנו יותר כוחות ואפשרויות- אנו חוזרים לבקר אותם (מומלץ בחום).
הילד שבתוכי
נעמי בר
התנהגויות רבות שאנו חשים כי מזהמות את חיינו קשורות לחוויה של הילד הפצוע שבתוכנו, אנו רואים את העולם דרך מסננת חוויות ותבניות אמונה שהוטבעו בילדותינו. זאת הסיבה כי אנו מוצאים את עצמנו משחזרים מערכות יחסים ומתקשים ללמוד משגיאות העבר או לקחת אחריות על חיינו.
מה שעושה לי טוב
תמר ברוש
האם לשתות משקאות מוגזים, מלאים בחומרים רעילים וצבעי מאכל זה לעשות את מה שעושה לי טוב? האם אני באמת יכולה לדעת מה עושה לי טוב דרך מה שאחרים אומרים לי, כמו חברת קוקה קולה?
מידע לפרסמים| מעוניין לכתוב בפורטל| כניסה למפרסמים| צור קשר| מי אנחנו| טל: 03-6244115|