חדשות NoMind גליון 250 19.07.10 מידע על סדנאות, מאמרים ובלוגים
דף הבית

גאים להציג את ניוזלטר מס 250,

"בראשית ברא"
(התורה, שם, שם)
אני אוהב לקרוא, אני תמיד קורא משהו, אני הכי אוהב לקרוא ספרות, אבל אני אקרא גם ספרי היסטוריה, מחקרים באמנות עכשווית (אשתי ממלאת את ביתנו בהם) , ספרי בישול , ספרי מסעות, ספרי זיכרונות וכל דבר אחר. אני קורא עיתונים, ואם אין ברירה אני אקרא הוראות הפעלה של מדיח כלים שאין לי. אולי זה לא הפרקטיקה הכי רוחנית שיש אבל לעיתים האובססיה מביאה אותי לקרוא דברים ממש מעניינים שבנסיבות רגילות אין מצב שהייתי קורא, פשוט כי לא היה לידי משהו אחר לקרוא באותו רגע. הספר שאני קורא עכשיו הוא מן ברירת מחדל שכזו, הוא ללא ספק קלאסיקה , סובל מאינסוף בעיות עריכה ופרשנות ומלא בחומר מאתגר. קוראים לו התורה, או במקרה של העותק שאצלי חמישה חומשי תורה עם תרגום לאנגלית ופרשנויות באנגלית גם. התחלתי מבראשית ואני לקראת סוף שמות, קורא כל לילה פרשה או שתיים או שתי פסקאות עד שאני נרדם. סוג של פסוקו של יום למתקדמים. כשהגעתי לפרשת תולדות אפילו שרתי את המפטיר לפי הטעמים כי פעם מזמן כשהייתי בן 13 שרתי את זה בקול צרוד בבית הכנסת של זיכרון.

בלי קשר למי אתה ומה הם דעותיך זהו ספר מרתק, עצם הידיעה שכל מילה שכתובה בו נחשבת קדושה, ומעוררת כל כך הרבה רגש אצל כל כך הרבה אנשים לאורך כל כך הרבה שנים מחייבת אותי לקרוא בתשומת לב. אני קורא סיפורים ששמעתי וקראתי כבר המון פעמים, אני פוגש את המקור של המון מילים שאני משתמש בהן כל יום וקורא המון משפטים שהם לכאורה בעברית אבל אני לא באמת מבין. אין ספק שאני קורא את הטקסט באופן מאוד ביקורתי, אני מזדעזע מחלק מהסיפורים, למעשה אני די בטוח שכל אדם דתי ככל שלא יהיה היה מזדעזע מחלקם אם הייתי מספר לו על מישהו שמכר את אשתו לאיזה מלך כדי להציל את חייו, אבל כשקוראים לו אברהם אבינו זה הופך להיות מעניין במיוחד. איך סיפורים קשים כל כך הופכים להיות חלק מדמות של איש שנחשב קדוש כל כך. אני קורא בתורה לא כאיש דתי, אלא כאדם סקרן, שרואה איך כל סיפור וסיפור מחלחל לתוך התודעה שלי ונוגע בי בכל כך הרבה רבדים תפישתיים, תרבותיים, פוליטיים. החיים בישראל וכיהודי בכלל ממלאים אותנו בכל כך הרבה מהספר הזה שלקרוא בו זו הזדמנות להסתכל על עצמך ועל ההתניות שלך באופן מאוד עמוק. זו כבר הפעם השנייה או השלישית בחיי שאני מנסה לקרוא את התנ"ך. מעולם לא מצאתי את הסבלנות באמת לקרוא עד הסוף, ויש מצב שגם הפעם לא, אבל בינתיים אני נהנה. וגם גיליתי זה תמיד מרשים אנשים שאני מספר להם את זה, כאילו אני בנאדם מעמיק כזה... והאגו שלי, זה שעדיין יש לי ממנו בשפע, הוא ממש מת על הפוזה הזו, עודד אותי לכתוב על זה פתיח שלם לניוזלטר של נומיינד!
פועלי כל העולם- גם האגו הוא חלק מהאקזיסטנס!
שרן - לבלוג

עדכונים בפורטל נומיינד – 2 פורומים חדשים נפתחו בפורטל נומיינד, פורום מיניות וזוגיות בניהולה של לימור בנדל, ופורום קלפי טארוט בניהולה של ליה לואיס, מוזמנים לגלוש ולהצטרף לקהילה.
דיון מעניין בפורום נומרולוגיה - בנושא קשר זוגי

>רוצים לפרסם מאמר בלעדי בפורטל? רוצים לפתוח בלוג? חולמים לנהל פורום? כתבו להדר עורך התוכן
> לקידום פרסום בתשלום באתר: 03-6244115 - ליצירת קשר

סדנת יולי בכרתים
31 - 27 ביולי
למצוא את האיזון המושלם בין שלווה, הרפתקה ומנוחה. באתר ייחודי, שקט ורחוק מהמולת תיירים, במפרץ חוף ים בתולי istron bay, באי כרתים, פינת חמד בה אפשר לחוות את השינוי הפיזי שבתרגול יוגה, לדאוג לגוף באימון פילאטיס והשבוע ניתן לשלם ב 10 תשלומים שוים
להתמסר אל הכאן
11 - 9 בספטמבר
סדנת מודעות - מדיטציה נשימה ותנועה במרכז טאוס, פינה קסומה באי יווני . ראש השנה. חקירה עדינה בדיאלוג של גוף ונפש. תנועה נשימה מדיטציה. כלים מתוך הבודהיזם, bmc, se, תנועה אותנטית, נשימה מעגלית. כמה פשוט להיות? מנחים: ג'ודיתה בן-דוד ומיכאל שחרור
סדנת יולי בקפריסין
29 - 25 ביולי
4 לילות במפרץ יפה בקפריסין הצפונית, לחופשה הכוללת:יוגה, פילאטיס, מדיטציה. מיועד למתחילים ומתקדמים. להיות חלק מהצלחה בת 4 שנים - אנו מזמינים אתכם למצוא את האיזון המושלם בין שלווה,למידה. רחוק מהמולת תיירים. לנרשמים השבוע 10 תשלומים שווים.
סדנת תקשור קו אמצע
31 - 28 ביולי
"ב28.7.2010 עד ה31.7.2010 יורדת אנרגית ריפוי מאד ייחודית שתאפשר את פתיחת העין השלישית וקבלת מסרים טלפתיים . אנשים שזמן רב מבקשים להתחבר לתקשור ומתקשים יוכלו להתחבר דרך החניכה והאנרגיה החדשה העוצמתית שתרד במיוחד בשבת של ה - 31.7
סמינר למציאת זוגיות לפנויים ופנויות
22 ביולי
יום חמישי הקרוב זה קורה ! קבוצה ייחודית של פנויים ופנויות (במספר שווה של נשים וגברים)עומדת לקבל את ההזדמנות לגלות את כל הסודות כיצד ליצור זוגיות מאושרת ב-9 שעות עשירות ומרתקות. האם אתם ביניהם? יום שלם של היכרויות, חוויה, לימוד, עוצמה וחזון. בהנחיית טלי וחנן זהר
מדיטציית AUM עם הדר בתל אביב
28 ביולי
AUM היא מדיטציה חברתית דינאמית ואינטנסיבית בת 12 שלבים המלווים במוסיקה, בה חווים קשת של רגשות: אוהבים, שונאים, צוחקים, בוכים, צועקים, ורוקדים ולבסוף מאפשרים לשקט להיות, ללא עשיה ופעולה, שקט. הכניסה למדיטציה היא על בסיס תרומה לילדים ונוער בסיכון.
סדנה לזוגות - "אינטימיות זוגית"
30 ביולי
סדנת "אינטימיות זוגית" הינה סדנה לזוגות, הרוצים זמן איכות לעצמם ולקשר הזוגי ומעוניינים לעבור חווית גוף – נפש – רוח משותפת, לשיפור הזוגיות , יציאה מהשגרה וחזרה לאינטימיות, הקשבה, הכלה ואהבה, תוך כדי קבלת כלים להעצמת התקשורת האישית והזוגית.
מפתח הלב - ערב חוויתי ליחידים
31 ביולי
בואו לפתוח את הלב ואת השבוע בדרך מרעננת ומהנה . ערב חוויתי בו נטעם ונחווה יחד את דרכה הקסומה של הטנטרה. נפגוש חברים חדשים ומכרים וותיקים .נתנסה בכלים של הטנטרה לשחרור חסמים והתחברות בחזרה אל הגוף והלב.
סאטנסנג עם נירו – אישה מוגשמת
31 ביולי
נירו מגיעה לישראל לשבועיים וחצי שבמהלכם תעביר אצלנו מפגש היכרות ובהמשך גם סדנה בת חמישה ימים במושב אמירים שבגליל. במפגשים הללו נקבל טעימה מהדרך שלה הכוללת כלים יחודיים להתבוננות פנימה לנבכי הנפש דרך מדיטציה, נשימות ושיחות דינאמיות הן בקבוצה והן אחד על אחד.
מחול סופי - וירלינג
2 באוגוסט - 3 בספטמבר
סדנת מחול סופי למתחילים וממשיכים. זוהי הזמנה למסע בדרך הסופית - דרך שהיא הביטוי של החוכמה העתיקה של הלב ושל דרך האהבה. מסע שמזמין לטרנספורמציה של הפחד מלשחרר ולהתמסר, של הפחד מליפול, לאושר, לשמחה, לעונג ולאחדות שבתנועה, בריקוד, בסיבוב.
מפגשי קיץ ביוגה תראפיה במודיטה
16 - 2 באוגוסט
שלושה מפגשי קיץ ביוגה תראפיה עם אלפונס וחלי טרשל במודיטה התמקדות והתעמקות בפתולוגיות בהנחיית אלפונס טרשל במהלך חודש אוגוסט, נקיים במודיטה סמינר קיץ המתמקד בפתולוגיות שונות, בלמידה מעמיקה של אזורים ספציפיים בגוף דרך "תאי יוגה תרפי"
"The Energy of Life" - סדנת חיזוק ואיזון
7 - 5 באוגוסט
סיטה מזמינה אותכם לריטריט הטענה עצמית בן 3 ימים, באשרם במדבר המאפשר שינוי וטראנספורמציה אמיתית בגוף בלב ובנשמה. הזדמנות נהדרת לשחרר, לטהר ולהתחבר מחדש לאנרגיה הקוסמית הסובבת אותנו בתדר מרפא מחבר ומחזק המאפשר חיים מלאי בריאות שמחה חיות,  יוגה, מדיטציה
מדברים אהבה
7 - 6 באוגוסט
"אהבה אינה דורשת משני אנשים להסתכל אחד על השני, אלא להסתכל יחד באותו כיוון" (אנטואן סיינט) סוף שבוע שכולו חוויית זוגיות ואהבה לזוגות. בואו לחזק את הקשר וליצור תקשרורת זוגית ברמה אחרת דרך תהליכים חווייתיים, התבוננויות חדשות והנאה של ביחד.
סדנת בעברית עם ניסים אמון
26 בספטמבר - 4 באוקטובר
סדנת "לעבור דרך קירות" בהנחייתו של ניסים אמון מתקיימת באווירה הקסומה של מרכז טאו'ס, באי פארוס שביוון. הסדנה הינה הרפתקה אינטנסיבית בת 5 ימים, בה עוברים המשתתפים מסע פנימי. הסדנא תתקיים בחופשת סוכות ומאורגנת על ידי נומיינד
2WILD מפגש ענקי הטראנס
22 ביולי בתל אביב
המופע החם של הקיץ! אמן הטראנס האקוסטי ווירטואוז הדיג' המוביל Si פוגש את נסיך הקצב הספרדי Josema לחוויית טראנס שבטית עוצמתית ונדירה!  אורחים מיוחדים: מארק אליהו, אודי בן כנען.
הורוסקופ שבועי
קרני צור
מהלך משמעותי שמתרחש השבוע הוא המעבר של כוכב סאטורן, אשר במיתולוגיה מייצג את דמותו של הזקן הרגזן, ממזל בתולה אל מאזניים. סאטורן הוא כוכב הקיפאון וההגבלות מצד אחד, והיציבות, הסדר והחוקיות מצד שני. השינוי הזה הוא שינוי מהותי שיש לו השלכות על השנים הקרובות, ויורגש אחרת אצל כל מזל ומזל
מסיבה בלבן פנוים פנויות
המלצת השבוע: מני נחמן
יום חמישי 22/7 ט"ו באב כמו בתקופת התנ"ך - מסיבה בלבן לפנויים-פנויות עם חברי מרכז הקבלה שמכינים לנו לכבוד ט"ו באב סגולה לזוגיות: סדנה חוויתית שמבטיחה לנו ברכה, ולאחר מכן פיקניק ומסיבת הכרויות בטבע.
מרק להתעורר לשינוי
תזונה בריאה עם זהר ואביטל
אביטל וזהר מציגים גישה שונה למה שמכונה בטעות "צום מיצים." הם מסבירים מה עומד מאחורי מטרות תהליך ניקוי הגוף לטווח הארוך ומציגים את המרק המוגש בארוחת הערב בזמן הניקוי.
הזמן בו העבר היה לרגע קט הווה
הבלוג של : רויטל כרם
שביל ישראל מוציא אותי ממיטתי בימי שישי מוקדם בבוקר למסע. וכך מזדמנות לי שעות רבות לבד בחברתו המיטיבה של הטבע. הטבע מרפא ומשפיע את טובו ומרגיע ואני יודעת מיום המסע הראשון שלי שמתנות רבות מזומנות לי בדרך
חיבור ליעוד שלנו
שושנה דונאיה
היעוד אינו תפקיד. היעוד הוא להיות ההוויה הגבוהה ביותר שלנו. ההתחברות לנשמה היא היעוד. היכולת להקשיב מהלב ולא מהשכל היא חלק חשוב מהיעוד. זה לא משנה מה אני עושה תוך כדי התהליך הזה, אני יכולה לעבוד כגנן במשתלה או לתקן נעלים, למכור בגדים או לנהל חשבונות במשרד.
מידע לפרסמים| מעוניין לכתוב בפורטל| כניסה למפרסמים| צור קשר| מי אנחנו| טל: 03-6244115|